Čínský elektromobil na hodinu zablokoval rušnou silnici uprostřed Pekingu. Důvodem byla aktualizace systému.

Moderní doba s sebou přináší mnohdy nečekaná úskalí.
titulka-cinsky-elektromobil-zablokoval-rusnou-silnici-aktualizaci-1100x618.jpg Zdroj: NIO

Určitě to znáte sami moc dobře – váš počítač se rozhodně spustit aktualizační proces právě v ten nejméně vhodný moment. Třeba právě ve chvíli, kdy se chystáte na opravdu velmi důležitou prezentaci, nebo při odevzdávání práce, na které závisí hned několik vašich kolegů. Pár let nazpět by vás ale jen stěží napadlo, že by vás velmi podobná situace mohla zaskočit za volantem. Pokrok skrývá mnohá úskalí.

Potencionální zájemkyně o vůz Nio ES8, kterým se čínská automobilka snaží konkurovat pokrokové Tesle, si hned při testovací jízdě zažila jednu takovou nepříjemnou aktualizaci na vlastní kůži. Při popojíždění v mohutné koloně v centru hlavního města nedbala instrukcí nabádajících k zaparkování vozu a potvrdila na panelu infotainmentu aktualizaci systému. V následku aktualizačního procesu přitom vůz úplně zastavil a veškeré palubní systémy se vyply. A jelikož je v chytrém voze elektronikou naprosto vše,  včetně otevírání dveří a okýnek, neměla posádka během aktualizace možnost vůz opustit. Pikantní na tom je, že uvnitř vozu byl po celou dobu přítomen zástupce značky.

Automobilka se brání, že vůz řidiče o svých plánech informuje dostatečně jasně a při standardním postupu by k podobné situaci vůbec nemělo dojít – pro aktualizaci by mělo být potřeba provést hned několik kroků včetně zadání hesla. Do budoucna ovšem automobilka přislíbila aktualizační proces doladit tak, aby k podobným situacím nedocházelo. Zda se zájemkyně za volantem po tomto „drobném incidentu“ pro koupi vozu rozhodla, či nikoliv, již zdroje neuvádějí.

11.2.2019 9:15| autor: Martin Kusyn
Více o tématu: elektromobil

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist