Tradiční fašank ve Strání zažijete v obýváku

Letošní 34. ročník Festivalu masopustních tradic, který je ve Strání na Uherskohradišťsku každoročně svátkem příznivců folkloru a lidových zvyků, našel řešení v tzv. Fašanku z obýváku.
strani-fasank_2-martin-stecher-1100x618.jpgCelá galerie 3 Zdroj: Martin Štecher

Co si pod tím máme představit, vysvětluje Barbora Macková z Mikroregionu Bílé Karpaty: „Současná situace nám nedovolí sejít se a veselit se na našich tradičních programech, proto proběhne tento ročník pouze on-line.“

„Bude tedy velmi netradiční. Uvelebíte se v obýváku, nalijete si štamprlku slivovice, nakrojíte slaninu, nasmažíte koblihy a boží milosti. Hned poté si zapnete www.strani.cz, nebo facebook „Strání živě“ a pak už se jen necháte námi bavit,“ doplňuje Macková.

Program on-line fašanku je rozdělen do tří dnů, stejně jako ten opravdový. V pátek 12. února se od 17:30 se uskuteční fašankový pátek „Strání, milé Strání“. V živých vstupech se můžete těšit na prezidenta festivalu, starostu obce, ale i na tetinky Kaču a Bětu, které se jistě postarají o nezapomenutelný fašankový zážitek.

Fašanková sobota 13. února je od 17 hodin věnovaná programu „Fašanku, fašanku už je ťa na mále“. V živých vstupech se můžete těšit na prezidenta festivalu PhDr. Pavla Popelku a jeho odborné komentáře k video-dokumentům z let 1991 a 2001. Uvidíte i desetiminutový sestřih ročníků festivalu a záznam minulého ročníku FAŠANK 2020 ve Strání!

Neděle 14. února je věnována od 15 hodin „Karnevalu z obýváku“. Bude to živé vysílání pro děti s beruškou Baruškou a broukem Mílou s pohádkovým překvapením.

Na produkci a živých vstupech se podílejí SMEDOMA a Muzeum Jana Amose Komenského Uherský Brod. Programy jsou vysílána živě na facebookové stránkce „Strání živě“ i z odkazu na webu obce Strání. Fašank z obýváku je připravován pod záštitou ve spoluprací obce Strání a SPOKOS, z.s.

10.2.2021 6:24| autor: Cesty městy | zdroj: Východní Morava

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist