Poznejte tajemství Habánských sklepů a Habánů, kteří je založili

Jestli máte rádi víno, jistě vás zajímá i jeho historie. Vydejte se za poznáním a lahodným mokem do Habánských sklepů a dozvíte se, jak se víno na Moravu dostalo, kdo ho zpopularizoval a vytvořil jedinečný způsob, který je v jeho výrobě patrný dodnes? Seznamte se s Habány!
img_0211-1100x618.jpg Zdroj: Habánské sklepy

Pracovití a šikovní utečenci

Skupina novokřtěnců, jak se Habánům také říkalo, přišla na jižní Moravu z Německa v polovině 16. století, odkud prchali před náboženským pronásledováním. Usadili se také v oblasti dnešních Velkých Bílovic a Čejkovic, kde byli vítáni pro svou pracovitost, znalost mnoha řemesel a vinařství.

Žili v komunitách velmi prostým životem. Zajímavostí je, že velmi dbali na vzdělání, a proto jejich děti trávily většinu času v „internátních školách“ a rodiny navštěvovaly jen čtyři týdny v roce.

Přestože žili skromně, víno si neodepřeli. Zpracování vinných hroznů v lahodný mok jim bylo vlastní a své znalosti přinesli právě na Moravu.

Výlet do historie i současnosti vinařství

Na našem území vybudovali hned několik vinných sklepů. V tom vůbec největším dnes sídlí vinařství Habánské sklepy, které navazuje na více než 400 let staré vinařské umění, jež vězí ve vytrvalosti, pracovitosti i úctě k přírodě a vinné révě. Tato charakteristika se propsala i do vlastností tohoto oblíbeného vína.

Po stopách Habánů se lze vydat při devadesáti minutových exkurzích. Ty vás zavedou do budovy vinařství, kde si budete moci prohlédnout unikátní dřevěné vinifikátory a lisovnu, v níž se dozvíte, jak vína značky Habánské sklepy vznikají dnes.

Během prohlídky navštívíte i pozoruhodný původní habánský sklep a moderní designovou vinotéku, kde si budete moci dopřát ochutnávku místních vín. Například prémiová červená vína z Habánských sklepů se řadí, díky výborné poloze vinic, k těm nejkvalitnějším na Moravě.

A co by to byl za výlet bez suvenýru. Vinotéka v Habánských sklepích nabízí unikátní ročníková vína, která je možné zakoupit pouze zde, stejně jako vína za speciální ceny. Typickou moravskou atmosféru si nejvíce užijete při posezení na sluncem zalité terase u sklenky skvělého vína.

16.7.2020 7:59| autor: Autoweb.cz

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist