Zaskočte na skleničku za Habány

K příjemnému odpočinku patří bezesporu sklenka dobrého vína. A kde jinde si ji vychutnat než přímo v kolébce vinařství a největší vinařské obci v Česku, ve Velkých Bílovicích.
img_0211-1100x618.jpgCelá galerie 3 Zdroj: Habánské sklepy

Velké Bílovice leží v Jihomoravském kraji přibližně 10 kilometrů od Lednice. Díky své poloze i statutu největší vinařské obce v Česku jsou častým cílem turistů, kteří sem míří během celého roku. Na vinaře a výborné víno zde narazíte doslova na každém rohu, navíc zde objevíte i několik unikátů.

Jedním z nich je Habánský sklep, ve kterém sídlí stejnojmenné vinařství Habánské sklepy. Historie vína se v něm začala psát už před více než 400 lety, když na Moravu přišli novokřtěnci též zvaní Habáni. Ti se usadili právě v oblasti dnešních Velkých Bílovic a Čejkovic, kde se zabývali také vinohradnictvím a výrobou vína.

Po stopách Habánů se můžete vydat během prohlídky vinařství. Seznámíte se zde s výrobou vína, navštívíte historický sklep a dozvíte se zajímavosti o Habánech. A co by to bylo za návštěvu vinařství bez degustace! V moderní vinotéce můžete ochutnat z pestré nabídky vín, například místní červená vína patří díky výborným polohám vinic k těm nejkvalitnějším na Moravě.

Kromě zážitku z prohlídky a degustace si můžete odnést i zajímavé lahve archivních vín, které jsou k dostání pouze ve zdejší vinotéce. Vinařství také láká na příjemné posezení na terase s kulisou zelených vinic, kterou si nejlépe užijete v čase babího léta. Zavítat sem ale můžete kdykoliv během roku a vychutnat si třeba oblíbený burčák nebo listopadové otevírání Svatomartinských vín.

Na Hradišťku, kopečku uprostřed vinic v blízkosti Velkých Bílovic, stojí kaplička. Nabízí romantický pohled do krajiny na zelenající se vinice. Kvůli své krásné romantické atmosféře je častým cílem turistů a také oblíbeným místem pro konání svateb. Její návštěvu určitě nevynechejte.

Nejen Velké Bílovice, ale i blízký Podivín a Lanžhot jsou spojeny se životem a působením Habánů. Všude tam zanechali své stopy. Podle legend zde také měli ukrýt svůj zlatý poklad, o kterém se mohou dozvědět víc i fanoušci hry geocaching. V této oblasti jsou k nalezení keše, které poodhalují tajemství habánského pokladu.

29.9.2020 7:59| autor: Cesty městy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist