Whisky vyrábí i palírna na Vysočině. Nikoliv na té skotské, nýbrž v Třebíči

Lahodný zlatavý mok vyrábí i palírna v Třebíči na (české) Vysočině.
ceskawhisky.cz_-1100x618.jpg Zdroj: CeskaWhisky.cz

Když se řekne whisky, každému milovníku tohoto zlatavého alkoholu se jistě vybaví její domovina, zejména Skotská vysočina. Už jste ovšem někdy slyšeli o české whisky? Ano, i taková existuje, a kupodivu má u nás její pálení celkem slušnou tradici.

Příběh této palírny začal sice teprve před několika lety, ale její kořeny díky českému původu a městu Třebíč sahají hluboko do minulosti. Ať už je to název Trebitsch, který navazuje na tradici označování města na Vysočině v rakousko-uherských mapách či existence stejnojmenného židovského rodu.

Palírna Trebitsch obnovuje historie lihovaru v Šebkovicích, jehož historie sahá až do roku 1894. Příběh třebíčské palírny navazuje na mnoho tradic a příběhů s magickým nádechem. Okolo roku 2007 se pak zrodil plán otevřít whisky bar v historickém centru Třebíče, zapsaném na seznam světového dědictví UNESCO.

„Proč bych si měl whisky nechat dovážet? Poctivá česká whisky z Vysočiny by byla unikát,“ řekl si zakladatel a současný master distiller Tomáš Dyntar. Dnes tato malá česká palírna uprostřed Vysočiny vyrábí whisky, kterou pokaždé během pár dní vyprodá a kterou by nepohrdli ani ve Skotsku.

 

1.1.2020 12:01| autor: Hugo Kottás | zdroj: CeskaWhisky.cz

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist