Za pivem do Plzně: Zjistěte, jak se vyrábí zlatavý mok, který miluje celý svět

Kam jinam se vydat za pivem než do Plzně, která je výrobou lahodného moku proslulá?
za-pivem-do-plzne-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock

A skutečně je kam vyrazit. Když už budete v Plzni, rozhodně se vydejte do Pivovarského muzea, kde vás provedou kompletním vývojem pivovarnictví. Jde o nejstarší a největší muzeum svého druhu u nás a jedno z nejstarších pivovarských muzeí v Evropě.

A co na vás čeká? Uvidíte, jak vypadal hvozd, jaké nástroje se používaly pro výrobu i stáčení piva, v sekci kuriozit zjistíte, jaké pivní světové rekordy jsou zaznamenány v Guinessově knize rekordů, a u panelů vyrobených z historických pohlednic si pořídíte nezapomenutelnou fotografii do rodinného alba.

Na závěr se starší 18 let osvěží čepovaným pivem Pilsner Urquell na zahrádce pivovarského šenku Na Parkáně, jelikož součástí vstupenky je i jedna pivenka.

Za prohlídku stojí také Plzeňské historické podzemí. Prohlídkový okruh chodeb, sklepů a studní je nevšední procházkou historickým jádrem města Plzeň. Podzemní prostory už od 14. století sloužily ke skladování potravin, výrobě piva nebo jako obranný systém během dob nepokojů.

Během prohlídky zjistíte, jak podzemí vznikalo, jak rozmanitě bylo využíváno, dozvíte se mnoho zajímavého o životě středověkých obyvatel a také odhalíte tajemství autentických nálezů a zákoutí, které podzemí skrývá.

A poznat příběh jedinečného piva, které inspirovalo celý svět, můžete na prohlídkové trase Pilsner Urquell.  Provede vás autentickými místy pivovaru, zjistíte, z jakých surovin se slavný ležák vyrábí a nahlédnete i do samotného srdce pivovaru, do historické a současné varny.

Novinkou na trase je zrekonstruované kino, které poodhalí, jak se zrodil ten pravý originál. Závěrem si v historických pivovarských sklepech vychutnáte degustaci nefiltrovaného a nepasterizovaného piva Pilsner Urquell čepovaného přímo z dubového ležáckého sudu.

10.6.2020 6:07| autor: Autoweb.cz

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist