Vyražte na Signal Festival už teď. Tři světelná díla jsou letos k vidění i mimo festivalové dny

Signal Festival připravil 3 instalace, které oživí pražský veřejný prostor a karlínskou Hauch Gallery nejen v rámci letošního festivalu, ale také mimo něj.
marketa-jachimova_foto_tomas-slavik-1100x618.jpg Zdroj: Signal Festival

Instalace české umělkyně Markéty Jáchimové byla rozsvícena 8. září v rámci festivalu Praha Září uprostřed dvorany Průmyslového paláce. Neonová instalace oslavující 125. leté výročí Pražské tržnice od Michala Škapy byla odhalena tento víkend.

Novinkou je také speciální dětská interaktivní výstava Signal Playground: Biosy od slovenského vizuálního umělce Borise Vitázka, která se koná v karlínské Hauch Gallery. Zahájena bude společně s festivalem ve čtvrtek 15. října, pokračovat však bude plynule až do 31. října.

Signal Festival se zapojil do akce Praha Září. Dvoranu Průmyslového paláce na Výstavišti Praha tak 8. září 2020 oživila instalace mladé české umělkyně Markéty Jáchimové, která se pohybuje na švýcarské a české umělecké scéně. Jáchimová vystudovala současnou sochu a malbu na pražské UMPRUM a Fine Art and Media na univerzitě v Curychu.

Pražská tržnice slaví 125 let od svého založení. Michal Škapa, který patří k nejvýraznějším autorům české graffiti scény, vytvořil k této příležitosti nový rozměrný neonový objekt nazvaný Světlonoš. Samotnou inspirací mu byly sochy býka a člověka u vstupu Pražské tržnice.

Letošní novinkou je také interaktivní digitální výstava se zaměřením na mladého diváka, která začne s prvním dnem festivalu a bude pokračovat až do 31. října. Instalace BIOSY slovenského novomediálního umělce Borise Vitázka proměňuje karlínskou Hauch Gallery v jeden živý, hravý a poučný digitální ekosystém.

Osmý ročník Signal Festivalu nabídne celkem 15 instalací na 3 festivalových trasách, a to Holešovice, Staré Město a Karlín. Ulice Prahy rozsvítí od čtvrtka 15. do neděle 18. října 2020 vždy od 19:00 do 24:00 hodin.

Většina festivalového programu je zdarma, vstup na 4 placené instalace si mohou návštěvníci pořídit jednoduše v rámci jediné vstupenky – Signal Passu. Do 20. 9. 2020 jej pořídí za 200 Kč, od 21. 9. 2020 do zahájení festivalu za 250 Kč a na místě pak za 300 Kč. Festivalová mapa je letos díky společnosti ING ke stažení na webových stránkách zdarma.

16.9.2020 7:59| autor: Cesty městy | zdroj: Signal Festival

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist