Svijany lákají na zrekonstruovaný zámek a výrobu piva od roku 1564

Nově zrekonstruovaný Zámek Svijany je častým cílem rodinných výletů návštěvníků z blízka i z daleka. Vydejte se na něj také, čeká vás spousta zábavy.
zamek-svijany-1-1100x618.jpg Zdroj: Hotel & Zámek Svijany

První zpráva o Svijanech coby obci pochází z roku 1345. Pivovar ve Svijanech se v záznamech objevuje poprvé v roce 1564 a o rok později získává ves Jaroslav z Vartenberka, který si v ní vystavěl renesanční tvrz.

Po jeho smrti Svijany s tvrzí i pivovarem získal Jáchym Ondřej Šlik, jeden z českých pánů popravených v roce 1621 na Staroměstském náměstí. Svijany pak připadly Valdštejnům, kteří v nich hospodařili až do roku 1814. Starou tvrz přestavěli na zámek, rozšířili i sousední pivovar.

V roce 1945 byl zámek zkonfiskován a posléze znárodněn. Patřil tehdy Severočeským pivovarům. V roce 1996 jej koupil Milan Rýdlo z Čápovky od něhož ho v roce 2013 převzal Pivovar Svijany, který pak chátrajícímu zámku během necelých tří let vrátil podobu z přelomu 17. a 18. století, tedy takovou, jakou měl za vlády Valdštejnů.

Rekonstukce proběhla před pěti lety a rozhodně stojí za vidění. Najdete tu krásně zrestaurované fresky nebo výstavu o historii zámku. Ale nudit se tu nebudete ani ve chvíli, kdy na prohlídku nevyrazíte. Na léto toho ve Svijanech chystají pořádnou hromadu.

Pobavit se můžete na koncertech, které začínají vždy v 19:30. Na koho se můžete těšit? Třeba na legendární libereckou kapelu TĚLA, Jakuba Děkana s kapelou nebo na pražskou rockovou skupinu Doctor P.P.

Čekají na vás také divadelní představení na nádvoří zámku, dětem se budou líbit dětské prohlídky s pohádkovou postavou a hromadou zábavných úkolů. Dospěláci se dobře pobaví při večerních prohlídkách s archeologem Mgr. Petrem Brestovanským.

Chystají tu také cyklistický závod. Ale pokud vás prostě baví jen nasát kouzelnou atmosféru časů dávno minulých, můžete si užít páteční posezení u grilu a ochutnat některé z připravených dobrůtek a také místní pivo.

11.7.2020 7:59| autor: Autoweb.cz

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist