Škodovka má nejlepší způsob pojmenování modelů, lidé si je pamatují víc než bavoráky či mercedesy

Dělají výrobci automobilů chybu alfanumerickým pojmenováním svých modelů automobilů?
skoda-kamiq-2020-1280-9d-1100x618.jpgCelá galerie 4 Zdroj: Škoda

Společnost Vanarama provedla průzkum, která auta si lidé nejlépe pamatují podle názvu. Vybrali nejoblíbenější britská auta v segmentech malých vozl, rodinných automobilů a SUV. Ve všech třech segmentech byla „skutečná jména“ lépe rozpoznatelná než kombinace čísel a písmen.

V průměru vykazovaly rodinné vozy největší rozdíly, přičemž slovní názvy modelů jsou téměř dvakrát tak zapamatovatelné než jejich alfanumerické protějšky v tomto segmentu, což překonalo s hodnocením zapamatovatelnosti až 25 % až 43 %.

I když se rozdíl 18 % nemusí zdát velký, pro automobilky může špatná zapamatovatelnost jejích modelů mezi potenciálními zákazníky znamenat ztracené prodeje.

Vanarama testovala také schopnost zapamatovat si jednotlivé modely jedné značky. Např. Ferrari je jednou z mála značek, která ve své automobilové nomenklatuře rovnoměrně používá směs jak slovních názvů, tak čísel. Výsledky vyšly podobně. V průměru jsou Ferrari Enzo, California a LaFerrari více než dvakrát tak nezapomenutelné než Ferrari 812, 488 či F8.

Počet respondentů, kteří poznali model

Ferrari Enzo – 22 %
Ferrari California – 13 %
Ferrari LaFerrari – 12 %
Ferrari 812 – 9 %
Ferrari 488 – 7 %
Ferrari F8 – 6 %

24.3.2021 8:45| autor: Tomáš Malík | zdroj: Vanarama.com
Více o tématu: názvy autŠkodaŠkodovka

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist