Praga R1R bude vyrobena v limitované edici 68 kusů

Tak a je to tady, společnost Praga začala přijímat objednávky na nový silniční speciál R1R. Vůz nebude pro každého a nejde o cenu, plánovaná edice je zásadně omezená!

Tedy, nejde „jen“ o cenu, aby bylo jasno, i ta vytváří jasné síto, přes které neprojde – bez urážky a sarkasmu – většina motoristické populace včetně příznivců sportovních aut. Podstatné je, že Praga oznámila edici pouhých osmašedesáti aut a tím je prostor pro nákup definovaný. Zmiňme pár detailů…

Značka Praga se v novodobé historii prezentovala především prostřednictvím svých závodních aktivit – vzpomeňme na motokáry například, i „velké“ závodní speciály, a nyní se vrací ke svým kořenům – karting, vývoj letadla Praga Alfa a výrobu vlastních závodních vozů doplňuje od produkci silničního unikátu. Proč 68 aut? Protože letos je tomu 68 let od chvíle, kdy z rozhodnutí tehdejší vládní komunistické strany skončila společnost Praga s výrobou osobních automobilů a plně se koncentrovala na výrobu nákladních vozů.

Odkaz na historii je tedy zřejmý a jasný, a tak něco k R1R – auto je, stejně jako závodní Praga R1 – jednosedadlové s designem a funkčností okruhových prototypů, ovšem technika silničního vozu prošla řadou modifikací a součástí příplatkové výbavy může být i sedačka pro spolujezdce.

Praga R1R je poháněna dvoulitrovým přeplňovaným motorem ve výkonových variantách od 330 do 400 koní a točivým momentem hraničícím na hodnotě 530 Nm. Při hmotnosti 670 kg tady pak máme stroj s poměrem výkon/hmotnost převyšujícím 550 koní na tunu.

Závěrem zpátky na začátek, k ceně. Ta základní je stanovená na 198 000 Euro, tedy rychlou matematikou nějakých 5,4 milionu Kč a nedílnou součástí je možnost široké a bohaté příplatkové výbavy.

22.7.2015 10:10| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist