Pozvánka: Nejistoty za volantem zbaví řidičky dotovaný kurz jen pro ženy

Skutečné bezpečnostní prevence za volantem není nikdy dost, proto se v rámci dotovaného projektu „Za volantem v bezpečí“ objevuje speciální kurz zamřený na vzdělávání řidiček. Koná se už za pár dní v Hradci Králové a přinese kromě teorie i praktické zkoušky.
pozvanka-kurz-zeny-autoweb-test-polygon-s-drive-hk-4-1100x618.jpgCelá galerie 6 Zdroj: Besip

Vybavíte si typickou ohranou hlášku „no jo, ženská za volantem“? Tak tomu chce dopravně-bezpečnostní projekt „Za volantem v bezpečí“ předcházet a nabídnout řidičkám dotovaný jednodenní výcvik. Ryze ženský kolektiv se naučí význam a použití prvků pasivní a aktivní bezpečnosti vozidel, fyziku pohybu vozidla nebo vztah k rychlosti a prostoru. Součástí kurzu jsou také praktické testy, kde si ženy vyzkouší simulovaný smyk, techniku krizového brzdění, vyhýbací manévr nebo strategii bezpečné jízdy. Instruktoři poví také zajímavosti a novinky v pravidlech silničního provozu a související legislativě.

Kurz se koná už v sobotu 4. května na polygonu S-Drive v Hradci Králové, stojí 400 korun a je nutné mít vlastní vozidlo. Záměrem akce je seznámit řidičky také s možností, účinností, a hlavně potřebností dalšího rozvíjení a zdokonalování jejich dovedností za volantem. Projekt má za cíl především snižovat počty dopravních nehod.

Pilotní projekt se konal vloni v říjnu a podle organizátorů měl velký ohlas. Řidičky sice vstupovaly do výcviku s obavami, ale nakonec odcházely pozitivně naladěné a obohacené o nové zážitky. Účastnice si také chválily ryze ženský kolektiv.

Vedle ženského kurzu se o den později (5. 5. 2019 – polygon S-Drive HK) koná i akce pro mladé řidiče a řidičky do 26 let, kteří mají často tendence přeceňovat svoje schopnosti. Podzim bude ještě ve znamení výcviku kmenových řidičů nákladních aut Údržby silnic Královéhradeckého kraje a v návaznosti také lekce pro členy dobrovolných hasičských spolků.

Běžná cena kurzu se pohybuje do čtyřech tisíc korun, ale akce dotované BESIPem stojí čtyři stovky včetně občerstvení a dárku. Jde o bezpečnostně preventivní akce pro veřejnost, kterých se může zúčastnit každý, kdo splní stanovené podmínky. Tímto jsou tyto kurzy v České republice ojedinělé a oceňované i dopravní policií.

Pro seniory nad 65 let se celorepublikově konají akce „Jedu s dobou“ realizované Asociací center pro zdokonalovací výcvik řidičů AČR. Jde o projekt umožňující starším řidičům zlepšit své dovednosti za volantem. Podobě jako u lekcí pro ženy se i tady senioři seznámí nejprve s teoretickou částí a poté si vyzkouší v praxi třeba aquaplaning. Akce jsou zdarma – dotuje je fond zábrany škod České kanceláře pojistitelů. My v lekcích vidíme daleko větší smysl než v měření rychlosti tajným autem nebo kasírování výdělečných přestupků, které se za bezpečnost pouze převlékají.

26.4.2019 5:00| autor: Jan Majurník
Více o tématu: měření rychlosti

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist