Peugeot oslaví rekord na Pikes Peak speciální edicí 208 GTi

Peugeot oslaví rekordní jízdu Sébastiena Loeba na Pikes Peak speciální verzí Peugeotu 208 GTi. Oproti standardnímu provedení si má polepšit až o 30 koní.

Pokud nejste od července zavření v jeskyni, jistě moc dobře víte o rekordu Sébastiena Loeba na Pikes Peak. S Peugeotem 208 T16 tam doslova rozprášil historický rekord, když dvacetikilometrovou trať zdolal s časem 8 minut, 13 sekund a nějaké drobné. Teď se na počest rekordní jízdy chystá speciální edice Peugeotu 208 GTi, z jehož základů do jisté míry vychází Loebův služebák. Tedy vychází, jsou si podobné asi jako domeček z karet a Eifellova věž. Závodní auto je širší, delší, a místo druhé řady sedadel má přeplňovaný šestiválec o objemu 3,2 litru.

Vizuální příbuznost tady ale je a nemá cenu dále rozpitvávat, na kolik procent se oba vozy podobají. Chystaná speciální edice zůstane věrna přeplňované šestnáctistovce, která by si mohla polepšit o nějakých 20 – 30 koní.

Peugeot 208 fotogalerie – vše co potřebujete vidět

Peugeot 208 fotogalerie

Celkově by tedy mohl na přední kola posílat 220 – 230 koní, což by mohlo o nějakou tu desetinku zkrátit sprint na stovku, ale také zvýšit maximální rychlost. Jen pro úplnost dodejme, že teď Peugeot 208 GTi zvládne zrychlení z 0 na 100 km/h za 6,8 sekundy a umí se rozjet až na 230 km/h.

Tady však plány automobilky nekončí, prý se pracuje na ještě drsnější verzi 208-R s výkonem 270 koní a 330 Nm. Správně, jde o hodnoty Peugeotu RCZ-R, kterých lidé z Peugeotu dosáhli například kovanými písty a novým výfukovým systémem. Pokud se takový model stane skutečností, jistě dostane do vínku i tužší podvozek a větší brzdy tak, jako se stalo v případě RCZ. To už ale v tuto chvíli opravdu hodně předbíháme událostem.

26.8.2013 8:00| autor: Ondřej Lilling

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist