Velký souboj malých hot-hatchů ve sprintu: Který bude nejrychlejší?

Dnešní doba přeje sportovním verzím aut, výjimkou nejsou ani malé hot-hatche. Britové jich proti sobě postavili pět s výkonem minimálně 200 koní, aby zjistili, který z nich bude nejrychlejší.

Zdroj: Youtube.com

Na startovním roštu tak vedle sebe stojí Peugeot 208 GTi, Ford Fiesta ST a Volkswagen Polo GTI shodně s 200 koní, 212koňová Toyota Yaris GRMN a MINI John Cooper Works s dvoulitrem a 231 koňmi. Byli jsme zvláště zvědaví na to, jak si povede Fiesta, kterou pohání pouze 1,5litrový přeplňovaný tříválec. Nakonec docela překvapila.

Závod byl rozdělen na dvě části. V té první šlo o sprint na 400 metrů s pevným startem. Nejlepší startovní reakce měla Toyota, kterou ale hned začalo dotahovat MINI. To ji ale před cílem nestačilo předjet, ačkoliv za dalších pár desítek metrů už to dokázalo, třetí skončila Fiesta s nejmenším motorem, čtvrtý Volkswagen a poslední Peugeot.

Druhý závod byl s letmým startem z rychlosti 30 mil za hodinu (48 km/h) se zařazeným druhým rychlostním stupněm. Tady se MINI dokázalo dostat do čela poměrně jasně, ale v závěsu za ním byla Toyota. Třetí místo vybojoval Volkswagen, čtvrtý byl Ford a pátý opět Peugeot.

9.10.2018 11:17| autor: Pavel Srp