Peugeoty 208 a 2008 mají nový volič převodovky, podobný jako Škodovky

Peugeot představuje vylepšený ovladač automatické převodovky pro modely 208 a 2008.
peugeot-208-2020-1600-1d-1100x618.jpgCelá galerie 3 Zdroj: Peugeot

Peugeot 208 byl v roce 2021 nejprodávanějším vozem na evropském trhu, a to z hlediska všech segmentů (osobní vozy + LUV). Peugeot 2008 byl zase lídrem segmentu B-SUV. Tyto úspěšné modely jsou nyní vybaveny novým ovladačem automatické převodovky, který je elegantnější, atraktivnější, ergonomičtější a uživatelsky příjemnější.

Vyčnívající páka byla nahrazena elegantním ovladačem, který je dokonale zabudován do středové konzoly. Díky efektivnímu a modernímu designu nového ovladače převodovky se na středové konzole uvolnilo místo.

Tato inovace automatické převodovky se týká jak verzí se spalovacím, tak i s elektrickým motorem. Zabudování nového prvku do kabiny Peugeot i-Cockpit® 3D vozů 208 a 2008 představuje subtilní spojení technologie a ergonomie.

Kombinace saténového chromu, „klavírní“ černé a karbonového vzhledu opěrky zápěstí vypovídá o vysoké kvalitě použitých materiálů. Povrchová úprava splňuje nejvyšší standardy na trhu.

Čtěte také:

U všech motorů s automatickou převodovkou (elektrických i spalovacích) umožňuje toto nové ovládání volbu různých režimů:

  • Reverse (R) pro zařazení zpětného chodu,
  • Neutral (N) uvádí uvést vůz do neutrální polohy,
  • Drive (D) pro automatickou volbu 8 převodových stupňů podle stylu jízdy, profilu vozovky a zatížení vozu.

Funkce doplňují dvě tlačítka:

  • Parking (P) pro zařazení převodovky do parkovací polohy,
  • U spalovacích motorů lze po stisknutí tlačítka Manual (M) řadit manuálně pomocí páček u volantu. U elektromotorů se tlačítkem Brake (B) aktivuje rekuperační brzdění.

Ať je zvolena jakákoli funkce (R, N, D, P, M nebo B), rozsvítí se kontrolka signalizující její aktivaci. Řidiče také upozorní znázornění zvoleného režimu na přístrojovém panelu.

Všechny verze 208 a 2008 s tímto novým ovládáním jsou vybaveny elektrickou parkovací brzdou, která šetří místo a zajišťuje rovněž komfort a klid při každodenní jízdě.

Ovládání rekuperačního brzdění u elektromobilů e-208 a e-2008

U dvou plně elektrických modelů e-208 a e-2008 je tlačítko M (Manual) nahrazeno tlačítkem B (Brake), které umožňuje zvýšit rekuperaci energie při zpomalování:

  • Pokud není režim B aktivován, zpomalení je po uvolnění pedálu plynu mírné; pocit zpomalení se blíží pocitu ve voze se spalovacím motorem s automatickou převodovkou.
  • Zpomalení se zvýší, když je tlačítko „B“ zapnuté, po uvolnění pedálu plynu se zpomalení zvýrazní, větší je také rekuperace energie.

Novinkou ve fungování je to, že režim Brake (B) je nyní zachován i po stisknutí páčky během manévru (bez zastavení motoru). Při opětovném rozjezdu již není nutné jej znovu zapínat. Zůstává aktivní a uchovává tak v paměti parametry jízdy řidiče.

29.3.2022 8:21| autor: Hugo Kottás | zdroj: Peugeot

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist