Chtěl se ukázat před přítelkyní, a přitom málem srazil policisty. Nakonec stejně havaroval

Nejspíš přemíra ega donutila 27letého muže z Prahy sednout za volant svého BMW a ukázat své milé, jak skvělým pilotem je. Celé se to ale zvrtlo.
nehoda-bmw-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Foto: Facebook.com

Jak překvapení asi byli policisté, když se jim před autem, a navíc na červenou prohnal vysokou rychlosti řidič bílého BMW. Měli vlastně velké štěstí, protože chybělo jen málo a mohli se stát nechtěnými účastníky velké dopravní nehody, která by jistě měla následky na zdraví a možná i na životech. Na videu je místo projíždějícího BMW, jehož řidič křižovatkou na Černokostelecké projel na červenou, jen bílou šmouhu.

Není se proto co divit, že policisté se za výtečníkem, který si noční ulici spletl se závodní dráhou, hned vydali. Řidič majáky samozřejmě zaznamenal, ale rozhodl se, že nejlepší bude rychle ujet. Ale teď se dostáváme k tomu, že moc dobrým pilotem nebude, protože po pár metrech ujíždění své auto naboural. Policisté tak s dopadením neměli žádný velký problém, ale i poté přišlo dalších několik překvapení.

Jako u každé nehody, i v tomto případě musel řidič podstoupit test na alkohol, který, jak už jistě tušíte, byl pozitivní. Dotyčný nadýchal 1,3 promile a následně policistům přiznal, že měl dvě piva. Druhé překvapení přišlo poté, co se policisté začali vyptávat, proč se vůbec k takové jízdě uchýlil. A teď se podržte. Prý se chtěl předvést před svou přítelkyní a ukázat jí, jak dobře umí řídit. No, povedlo se mu všechno možné, ale to, co chtěl, ani náhodou. Může být rád, že se nikomu nic nestalo. Jisté je, že se za volant nějakou dobu neposadí a může být rád, když si naopak nepůjde sednout za mříže.

20180908_METRO_nehoda_alkohol_MP

Svou rychlou jízdou pod vlivem alkoholu ohrozil projíždějící strážníky a spolujezdkyni, opodál nabouralO velkém štěstí mohou hovořit účastníci silničního provozu, strážníci a řidič se svou spolujezdkyní. Ten se po silnici řítil vysokou rychlostí „na červenou“ a vzápětí své řízení nezvládl a naboural. Navíc bylo zjištěno, že je pod vlivem alkoholu.V sobotu před pátou hodinou ranní strážníci z celopražského Hlídkového útvaru konající běžnou kontrolní činnost zaznamenali osobní automobil jedoucí vysokou rychlostí v ulici Černokostelecká. Ten navíc nerespektoval na křižovatce světelný signál „stůj“ a služební automobil strážníků odbočující na hlavní silnici jen těsně minul. Hlídka se za vozidlem okamžitě rozjela. To však na další křižovatce vyjelo mimo vozovku a nabouralo do schodiště se zábradlím. Na místě se nacházel řidič a jeho spolujezdkyně, oba naštěstí vyvázli z nehody bez zranění. Sedmadvacetiletý řidič se přiznal, že se chtěl před spolujezdkyní předvést svou jízdou a jakmile spatřil vozidlo městské policie, chtěl ujet a vzápětí nezvládl řízení. Dále uvedl, že před jízdou požil k večeři dvě piva. Muži bylo dechovou zkouškou naměřeno 1,30 ‰. Celou záležitost si na místě převzala přivolaná hlídka Policie ČR, která se bude případem dále zabývat.

Zveřejnil(a) Městská policie hl. m. Prahy dne Pondělí 10. září 2018

 

13.9.2018 6:00| autor: Anna Russová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist