BMW na Concorso d’Eleganza Villa d’Este ukáže BMW 3.0 CSL Hommage

Automobilka mluví v první větě související s novinkou o eleganci. A podle skici je patrné, že to není v žádném případě od věci.

Zatím celé auto neznáme, tohle je jen výřez z nákresu, ale evidentně je se na co těšit. BMW 3.0 CSL Hommage má být poctou designérského týmu BMW, respektive kultovnímu coupé ze sedmdesátých let. BMW 3.0 CSL. Koncept BMW 3.0 CSL Hommage odkazuje na konstrukční principy svého předobrazu, hlavně v oblasti nízké hmotnosti a výkonu, hlásí se k původnímu charakteru, ovšem propojuje hisotrický odkaz s nejmodernějšími materiály a technologiemi.

„Z designu BMW 3.0 CSL Hommage je zřejmá ryzí dynamika. Karoserie je osazena aerodynamickými plochami, výraznými blatníky kol a nepřehlédnutelnými spoilery na střeše a zádi. Propracované povrchy a plochy vyjadřují dynamiku a jedinečnost, uhlíkové kompozity použité na spodní části vozu symbolizují důraz na minimalizaci hmotnosti,“ říká BMW a nám zatím nezbývá nic jiného než věřit.

Stejně jako u prohlášení, že „výrazně redukovaný interiér BMW 3.0 CSL Hommage evokuje snižování hmotnosti nejen opticky, ale také hmatatelně. Uvnitř jsou jen absolutně nezbytné prvky a každý je navržen s důrazem na prvotřídní kvalitu a funkčnost. Hommage ukazuje mimořádnou technickou propracovanost a dokonalost zpracováním jednotlivých detailů a použitými materiály. Stejně jako vnější design, také uvnitř BMW 3.0 CSL Hommage je jasně patrný důraz na nízkou hmotnost, sportovnost a eleganci.“ Více se dozvíme 22. května 2015.

18.5.2015 9:05| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist