Carlsbad Classic 2018: Podívejte se o víkendu na historickou lázeňskou rallye

Setinová soutěž nabízí pestré zážitky za volanty klasických automobilů. Carlsbad Classic je dvoudenní rallye, rozdělená na páteční a sobotní část. Je zasazena do malebné krajiny Karlovarského kraje a zdejších lázeňských měst.

Foto: Carlsbad Classic

Carlsbad Classic do Česka přivedl koncept, který se běžně používá při Mille Miglia, Targa Florio, Silvretta Classic a dalších předních soutěžích. Jde o tzv. setinovou rallye, kdy je cílem ujet přesnou vzdálenost na setinu vteřiny přesně. Nejde o závodění, ale jízdu na přesnost.

Během let se soutěž vyvíjí, stává se komplexnějším, živoucím organizmem. Akce se koná druhý víkend v červenci. Pravidelně je vedro. Do Karlových Varů se přijíždí během dopoledne, kdy probíhá registrace. Po obědě se startuje a páteční etapa má cca 110 km. V pátek večer pořádáme luxusní garden party v resortu Savoy Westend zakončenou ohňostrojem. V sobotu se startuje kolem deváté a vyráží na celodenní část, zpravidla čítající do 200 km.

Celá trasa je protkaná testy přesnosti, průjezdními a časovými kontrolami – na jejich zvládnutí závisí výsledky jednotlivých posádek. V sobotu večer je vyhlášení výsledků a následný volný program, který pokračuje do noci.

Na závod se mohou přihlásit majitelé klasických automobilů a youngtimerů do roku výroby 1986 (mladší pouze výjimečně po dohodě s organizátory). Rádi ve startovní listině objevíme i předválečná auta, ale upozorňujeme, že pro zvládnutí akce je třeba nějaký ten výkon (trasa je plná zatáček a převýšení je častější než jízda po rovině).

Carlsbad Classic nabízí jedinečnou sportovní a společenskou událost, nikoliv pouze „rallye veteránů“. Nikdy neopomíjí základní esenci – jízdu s klasickým autem a její specifika. Carlsbad Classic startuje již tento pátek 13. července. Více na CarlsbadClassic.cz.

10.7.2018 12:00| autor: Hugo Kottás

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist