V Goodwoodu proběhne závod (šlapacích) veteránů

Ingrediencemi jsou veterány, britská historie, Goodwood a závod. Výsledkem je velmi, ale opravdu velmi netradiční závodní podnik.

Festival rychlosti je jen jedna z automobilových akcí, které se oblasti britského Goodwoodu konají. Teď je na pořadu dne závod starých aut. Ovšem vůni spáleného benzínu nebo pneumatik, ehm, nečekejte. A důvod je nasnadě, půjde o závod šlapacích autíček.

Takže v rámci 2013 Goodwood Revival, podobně jako v loňském roce, proběhne zápolení mladých, těch nejmladších automobilových nadšenců. Průměrný věk závodníků je osm let, startuje se stylem „starého“ Le Mans, tedy piloti do svých strojů běží, a ocenění vítězů proběhne pod taktovou Sira Stirlinga Mosse.

Zpátky ale k historickému odkazu závodu, start není jedinou staromódní záležitost na akci. Jsou tady ještě helmy v designu z padesátých let dvacátého století anebo retro kombinézy. Něco málo k „závodním speciálům.“ Jde o autíčka Austin J40, součást Britské automobilové instituce.

Šlapadla vyrobila továrna Austin Junior Car z Jižního Walesu. Výroba začala v roce 1949 s v továrně založené pod dohledem britské vlády jako nezisková záležitost směrovaná pro zaměstnání postižených uhlířů. Výroba skončila v roce 1971.

DOPORUČUJEME: Nová Škoda Octavia RS pohledem Jana Kopeckého

A teď to nejdůležitější, datum. Kde se závod bude konat už víme, pokud vás zajímá tento typ automobilových akcí, tak musíte vědět, že se Goodwood Revival koná od 13. do 15. září.

Autoweb.cz

5.8.2013 9:48

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist