Máte starou Škodu? Automobilka vám vystaví rodný list.

Nová, a zajímavá služba pro majitelé historických aut. Možnost získat certifikát s informacemi o historii vozu.

Modelová situace. Máte starou škodovku a … nevíte o ní bohužel téměř nic. Jak se k informacím dostat? Škoda nabízí majitelům historických vozů značky to, že majitel veterána značky Škoda může získat v podnikovém archivu Škoda Auto v Mladé Boleslavi certifikát pro svůj vůz. Jakýsi „rodný list automobilu.“ Ten nese informace o historii a o všech archivovaných údajích k příslušnému vozu.Nejen majitelé automobilových veteránů mají ke svým skvostům zcela zvláštní vztah a zajímají se obzvlášť o historii svého modelu. Jakou výbavu měl vůz při prodeji? Jakou měl barvu? V kterém závodě byl vyroben? Na tyto a jiné otázky může odpovědět certifikát od výrobce.

Jak se k certifikátu dostat? Zájemci o dokument se mohou obrátit přímo na podnikový archiv v Mladé Boleslavi, kde mohou zjistit například čísla podvozku a označení motoru, ale často i původní barvu při prodeji nebo jméno prvního majitele.

DOPORUČUJEME: Lancer Evo z Rychle a zběsile na prodej!

Každý certifikát získá sériové číslo, je podepsán vedoucím archivu a je vystaven na jméno žadatele. Vystavení úplného certifikátu stojí 1 210 Kč. Pokud nelze zjistit všechny informace, je záležitost levnější a přijde na 968 Kč.

Autoweb.cz, zdroj: Škoda Auto

26.7.2013 5:50

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist