Škoda 110 R, na kterou měl balit holky L. I. Brežněv, jde do dražby

Zájem někdejších potentátů je jedna věc, atraktivita na trhu s ojetými youngtimeru věc druhá. "Erko" má svou cenu, a to jak finanční, tak také historickou.

Ti starší z nás v redakci pamatují na dobu, kdy Škoda 110 R nepatřila mezi ta nejatraktivnější auta. V devadesátých letech minulého století, po pádu komunismu a otevření hranic jsme pošilhávali po autech zahraniční produkce a ta tuzemská šla prostě stranou. Dnes by to člověk viděl asi jinak…

Určitě, a kolegovi, který se tehdy v dobách zrodu naší novodobé demokracie rozhodl zbavit „Erka“ výměnou za jakési kupé francouzské produkce, to rozmlouval. Mimochodem říkalo se, že tohle auto chtěl (a jestli nakonec měl, to nevíme), také někdejší nejvyšší představitel Sovětského svazu, předsedy prezidia Nejvyššího sovětu SSSR a generální tajemník KSSS.

Nicméně konec s nostalgií a vzpomínek zavánějících rudou knížkou, co bylo, to bylo, teď jde jeden československý sporťák 70. let 20. století do dražby.

Už tento pátek v Čekyni u Přerova v rámci dražby Exekutorského úřadu Přerov JUDr. Lukáše Jíchy. Stav auta je tak trochu patrní z fotek, zajímavou zprávou je, že by mělo mít auto z roku 1971 najeto pouhých 91 km, což nevíme, jestli nejde o překlep a tisíce, anebo necelou stovku kilometrů a to pa ku auta tak starého také nese určitá specifika.

Vyvolávací cena začíná na částce padesát tisíc korun a na kolik se vyšplhá, a zda se auto vůbec prodá (o čemž nepochybujeme) lze zatím jen spekulovat. Tipne si někdo?

13.6.2017 1:14

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist