Jarní Sosnění a Veteránské Rojení

Také letos uspořádá Classic Cars Club dvě velké veteránské akce, které mají příznivci automobilové historie zapsány ve svých kalendářích s vykřičníkem.

Tak pojďme rovnou k věci, máme tady dvě příležitosti, jak si přičichnout k pravé automobilové patině. Tou první je JARNÍ Sosnění, tahle záležitost je určena především pro samotné majitele historických vozů, kteří chtějí zažít atmosféru závodního okruhu. Doplní je jako vždy sportovní a závodní automobily a historické monoposty. Druhé akce – Veteránského rojení – se mohou zúčastnit historické automobily do roku 1980.

Jarní Sosnění už tradičně otevře v sobotu 5. května a tentokrát proběhne nejen na klasickém motokárovém okruhu v Sosnové, ale poprvé se pojede i na dlouhé části, ze které byla odstraněna šotolina.To bude také asi hlavní novinka jarní akce, která se na autodromu v  Sosnové uskuteční už pošesté. Chybět by zde neměl nikdo, kdo chce se svým veteránem zažít atmosféru závodního okruhu, i když nebude soutěžit o  vteřiny. Nebudou ale také chybět historické monoposty F3 ze šedesátých let, do jejichž kokpitů usednou i jezdci, kteří s těmito automobily závodili před půl stoletím. Stejně jako v minulosti je doplní několik monopostů MTX 1-01 z poloviny 70. let. Pořadatelé by rádi ve větší míře uvítali i majitele předválečných závodních automobilů jako jsou například Rulo, Střela, Hakar, Škoda Supersport, případně i historických spiderů.O měsíc později, v sobotu 9. června, se setkají příznivci historických automobilů na zámku v Lobči u příležitosti jedenáctého ročníku Veteránského rojení. Původně se jednalo o klubové setkání britských sportovních vozů jako jsou MG, Austin Healey, Triumph nebo Jaguar. Ale netrvalo dlouho a v Lobči se začaly objevovat i další značky. Součástí „rojení“ je orientační jízda po Kokořínsku.

Na druhý den – neděli 10. června je připravena ještě jízda pravidelnosti historických automobilů do vrchu v nedalekém Nosálově. Ta je určena hlavně pro mladší automobilové ročníky. Více informací k oběma akcím najdete průběžně na www.veteranskerojeni.cz

Autoweb.cz

DOPORUČUJEME: Osobnost Ferruccio Lamborghini

29.3.2012 9:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist