Ve věku 102 let stále řídí svůj veterán!

Neustále slýcháme, jak by se měly seniorům zpřísnit podmínky pro řízení auta. Tato dáma řídí již 94 let a skoncovat s tím jen tak nehodlá.

Víme, že se u žen nesluší mluvit o věku, ale v případě Margaret Isabel Dunningmusíme udělat výjimku. Tato dáma z města Plymouth v Michiganu (příznačně pochází z města s automobilovým názvem) zanedlouho oslaví již své 103. narozeniny, což již samo o sobě zní skvěle. Impozantní na jejím věku je však skutečnost, že stále aktivně řídí auto.

A ne jen tak ledajaké auto. Pokud čekáte nějakou nudnou a bezpečnou krabici nabitou elektronickými pomocníky, jako hlídáním jízdního pruhu, dopravních značek a bdělosti řidiče, nemůžete být dál od pravdy. Paní Dunning totiž jezdí v Packardu 740 Roadster z roku 1930. Kromě toho vlastní také Cadillac DeVille z roku 1966, Cadillac Eldorado z ročníku 1975 nebo Ford Model A z roku 1931. Auto má v dokonalém stavu, takže místo cest do galanterie pro nové pletací jehly s ním objíždí přehlídky elegance. Nechyběla tak třeba ani na Coucours d’Élégance v Pebble Beach.

Řídit se naučila již ve svých osmi letech, jak jinak, než na Fordu Model T, řidičák potom získala ve dvanácti letech – holt tenkrát byly trochu jiné poměry. Svoje auto řídí dodnes s chutí – ráda vytáčí motor jen pro ten zvuk a kromě toho se nebojí ani špinavé práce. Tím skutečně nemáme na mysli, že svoje auto občas umyje a vyleští – nedělá jí žádný problém ani výměna oleje nebo svíček. Klobouk dolů před touto dámou!

28.4.2013 6:30| autor: Hugo Kottás

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist