Svět už nebude jako dřív, Německo zpoplatní dálnice!

Ne, dnes není prvního dubna, ani si netrénujeme fóry na silvestrovský večer. Německo prolamuje dlouholeté tabu a bude za jízdu po autobahnu vybírat peníze.

Zprávu vydal ÚAMK a tak ji považujeme za seriozní a relevantní, žádná levná hříčka se slovy na sociální síti. Dnes přesně v 11:53 hodin byla podepsána dohoda mezi CDU-CSU a SPD, čímž vznikla nová německá vládní koalice, a ta se vší pravděpodobností sáhne do peněz (také českých) motoristů.

Pakt obou politických subjektů totiž předpokládá zavedení formu mýtného, z maximální jistotou zřejmě dálničních známek, pro zahraniční motoristy. Ano, čtete správně, mluvíme o tom, že při cestě přes Německo bude nutné pro osobní automobily do 3,5 tuny koupit dálniční známku.

Německá dálniční síť je třetí největší na světě, jde o více než 12 044 kilometrů a zákon o zpoplatnění, jak se předpokládá, by mohl být přijat v roce 2014. Kancléřka Merkelová totiž potřebuje sehnat navíc 5 miliard eur na investice do infrastruktury a ty do německé kasičky přineseme my, zahraniční motoristé.

O nabytí účinnosti budoucího zákona lze v tuto chvíli jen spekulovat, můžeme ale čekat, že by dálniční známky mohly být zavedeny pro zahraniční motoristy od roku 2015. Himlhergotdonrvetrkrucajzelement!

zdroj: ÚAMK

27.11.2013 3:28

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist