Povodně 2013: ÚAMK poskytl techniku a telefonní linky

Už jsme informovali, co dělat v případě povodní v teoretické rovině. Teď jsou tady praktické rady, kontakty a linky.

Pokud jste na cestě a zastihnou vás potíže spojené s aktuálními povodněmi, můžete se obrátit se Ústřední automotoklub. Ten se rozhodl podat pomocnou ruku a nabídl svoji techniku i lidi. „Přijali jsme od nočních hodin z neděle na pondělí tisíce hovorů a naše auta vyjíždějí tam, kde je to potřeba,“ uvádí prezident ÚAMK JUDr. Oldřich Vaníček. „Pomoci, a to nejen na cestách, považujeme za svoji přirozenou povinnost.“K dispozici všem jsou krizové informační linky. Tou první je číslo 1234, kde se dozvíte informace o situaci na silnicích a rady o konkrétním stavu v daném místě. A popřípadě poskytnou další potřebné kontakty.

A pak je zde druhé číslo, tedy bezplatná linka ÚAMK, 800 123 003, která je za normálních okolností určena pro Zelené anděly – zpravodaje, kteří poskytují informace z terénu, ovšem v tuto chvíli přijímá informace o situaci v jednotlivých místech ČR a hlavním městě Praze v souvislosti s povodněmi. Tato čísla uvidí motoristé při příjezdu do Prahy na jejích hlavních komunikacích na světelných informačních tabulích.Jestli se dovoláte? Podle ÚAMK ano, kapacita informačního callcentra byla posílena tak, aby žádný hovor neskončil jako nepřijatý. Pro ilustraci, od nedělní noci do pondělního rána bylo přijato asi 4000 telefonátů, linka současně dovolí přijímat až 150 souběžných volání.

Dále Ústřední automotoklub poskytl při záchraně před povodněmi prostředky své technické základny, například své a svých partnerů odtahové vozy a dalších techniku, která může pomoci tam, kde je to při záchraně před stoupající vodou potřeba. Volat můžete opět na uvedená čísla.

DOPORUČUJEME: Co si počít se zaplaveným autem?

A jaká je rada pro motoristy, podle informací callcentra ÚAMK? Jediné rozumné řešení je, nevyjíždět, pokud to není nutné. A zcela se vyhnout cestě do centra Prahy, stejně jako do míst České republiky postižených povodněmi.

Autoweb.cz, zdroj ÚAMK

3.6.2013 3:17

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist