Ruská policie se učila řídit. Dopadlo to přesně tak, jak čekáte

Policisté patří mezi tu skupinu řidičů, která musí být extrémně schopná, musí zvládat krizové situace a za volantem často musí předvádět velmi nebezpečné kousky. A ty je potřeba trénovat. Jen by ten tréning asi neměl vypadat tak, jako v podání ruských příslušníků.

Dnešní video vám rozhodně vykouzlí úsměv na rtech. Víme, že smát se cizímu neštěstí není zrovna dvakrát hezké, ale opravdu si nemůžeme pomoci. Ty ani ne dvě minuty ž ukazují esenci ruské policie a vlastně svým způsobem také reflektují stav ruských silnic. Už jsme vám ukazovali velkou spoustu videí, zachycujících to, čeho všeho jsou ruští řidiči schopni. A nejde jen o nějaké řidičské chyby nebo nedání v přednosti. Tamní šoféři jsou prostě střelci často ohrožující nejen sebe, ale i všechny okolo. O správném ovládání auta většinou nemají ani tucha a důležité pro ně je, stát na plynu jako na rýči.

A vypadá to, že podobně na to jde i ruská policie. Ta se stejně, jako třeba i naše policie, rozhodla účastnit policejního tréninku na letištní ploše, kde měla provádět nácvik různých nebezpečných manévrů. Jedním z nich je i otočení auta o 180 stupňů, kdy nejprve musíte rychle couvat, pak prudce otočit volantem a použít i ruční brzdu. Policisté na videu to trénovali prý proto, aby se naučili vyhýbat proti nim výstřelné raketě. Ne, neděláme si srandu. Má jít o nějaký oddíl vojenské policie, která prostě počítá i s takovou situací.

Jenomže k takému manévru musíte mít jak schopnosti, tak hlavně auto, které ten náhlý přenos hmotnosti vydrží. A takovým autem rozhodně není Lada Vesta. Jenomže právě Vesty mají tamní policisté nejčastěji k dispozici, vždyť jde o národní hrdost! Ale něco nám říká, že po tom fiasku Vesty se na nějakou hrdost vykašlou a pořídí do flotily něco zajímavějšího. Nejen, že Vesta je vše, jen ne výkonná, ale vzhledem k mizernému podvozku i nebezpečná. Policejní posádka se během pokusu o obrat převrátila na střechu a pak zpět na kola. A to vše ve vcelku vysoké rychlosti.

Celé to snímal dron a jeho pilot také nebude z těch nejlepších, záběry jsou dost trhané a je vidět, že to ovládá tak potřetí v životě. Celé to vypadá spíše jako natáčení nějaké parodie na ruskou policii a o to smutnější je fakt, že jde o realitu. Posádce se nic nestalo, ale Lada to odnesla. Nicméně je dost dobře možné, že absolutně zkřivené auto nakonec ještě někdo opraví a ruští příslušníci s ním budou dál vykonávat službu. A také si myslíme, že se tohle video ven rozhodně dostat nemělo a jen doufáme, že autor nebo ten, kdo ho vypustil, nezmizí z povrchu zemského…

30.7.2019 10:00| autor: Tomáš Malík | zdroj: auta, auto

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist