Rakovan: Doprava v Praze a okolí kolabuje. Protože hoří dodávka?

Kolony, nekonečně dlouhé kolony napříč metropolí a zpoždění, která se dají počítat na desítky minut. Jeden by řekl, je je to klasický pondělní fenomén.

Nejsme klasické dopravní zpravodajství (určitě ne v tom smyslu, že by naše informace byly aktuálně přenášeny v vrtulníku nad silniční sítí), nicméně tak, jak se s auty pohybujeme kolem našeho hlavního města, vracíme testovací vozy na jednotlivá dealerství a míříme do redakce, stáváme se součástí dopravního provozu i se všemi negativními aspekty. Takže co se právě teď děje?

Jižní spojku zablokoval u Lanového mostu havarovaný kamion. Pokud jste na městském obchvatu, máte smůlu. Skoro by se zdálo, že je toto místo zakleté, protože v pátek jsme si vystáli identickou trasu také, kvůli hromadné nehodě několika aut. Další místo, kde neprojedete?

Zlíchovský tunel a Mrázovka. Nevíme, co se děje uvnitř, protože volíme raději objízdnou trasu a alternativu po malých uličkách, ale na vjezd do tunelu se čeká na semaforu. Zelená padne na zlomek vteřiny jednou „za uherský rok“ a projedou-li čtyři auta, je to zázrak.

Barrandovský most? Škoda mluvit, stejně jako o širším centru Prahy. A špatné je to i v okrajových částech hlavního města a navazujících oblastech středočeského kraje. Tak třeba doprava mezi dálnicí D1 a městečkem Říčany dost vázne z důvodu opravy komunikace a jejího zúžení. Provoz je „řízen“ semafory kyvadlově a 3,2kilometrový úsek se projíždí v podstatě krokem.

Zobrazit všechny fotografie

A aby toho nebylo dost, tak dnes v 8:30 hodin už tak vypjatou dopravní situaci zhoršila hořící dodávka přímo na přemostění přes dálnici. Když jsme projížděli kolem, plameny byly už tak intenzivní, že nemělo smysl vytahovat ani ruční hasicí přístroj. Řidič hořícího auta jen rezignovaně postával opodál.

Suma sumárum, dost nehod na to, aby se doprava takto zkomplikovala. Anebo ne? Já myslím, že za neprůjezdností Prahy a okolí nejsou nehody jako takové, je to důsledek jiné záležitosti. Jde o počasí, začalo pršet (na dálnici D1 dokonce aprílově sněžit) a i lidé, kteří obvykle chodí pešky nebo jezdí na kole, místo pláštěnek a deštníků vzali do ruky klíče od aut.

24.3.2014 11:14| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist