Led proměnil silnici v kluziště. Odnesla to celá řada aut

Zima se pomalu začíná hlásit o slovo a tak je ten správný čas si připomenout, co nízké teploty vlastně umí. Překvapily dokonce i ruské řidiče, kteří jsou jinak na výkyvy počasí zvyklí.
nehoda-led-rusko-1100x618.jpg Zdroj: YouTube/ViralHog

Fakt je, že pojem zima má u nás úplně jiný výklad než v Rusku. Tam se každoročně potýkají s návaly sněhu, teplotami hluboko pod bodem mrazu a zamrzlými silnicemi. I tak tvrdé řidiče, kteří jsou schopni všechno a všechno vydrží, rozhodí pojem, který u nás označujeme jako „černý led“.

Jde o ledovku na silnici, která vůbec není vidět. Ze silnice se během chvíle stává dokonale vyleštěná a extrémně klouzavá ledová plocha. Její zákeřnost je schovaná v tom, že na první pohled není poznat. Silnice vypadá jako mokrá. Jakmile ale na ni vjedete, máte z auta neovladatelné saně.

Problém nastává ve chvíli, kdy se na takto namrzlé silnici potká několik aut, tedy několik řidičů, kteří navíc nejedou úplně pomalu. Přesně tuhle situaci zachycuje video z Ruska, které pro vás máme. Tu hromadnou nehodu zachycuje kamera umístěna za oknem jednoho z nabouraných aut. Postupně vidíme hned několik aut, které do něj nabourají a zároveň kamera zabere i okolí, takže je vidět, že kousek dál stojí další nabouraná auta.

Jedno je dokonce zahozené v poli. Naštěstí to vypadá, že se nikomu nestalo nic vážného. Hodně nás ale překvapilo, že posádka jedno z prvních nabouraných aut, jehož kamera vše natáčí, dlouho sedí v autě a čeká na další ránu. Utekli až ve chvíli, kdy zjistili, že ta rána nejspíš bude velká. Nikdy si z takových lidí neberte příklad. Jakmile se vám něco podobného stane, a my doufáme, že ne, okamžitě z auta vystupte a schovejte se mimo silnici. Jen tak zůstanete v bezpečí.

9.12.2019 8:07| autor: Tomáš Malík | zdroj: YouTube/ViralHog

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist