Na českých silnících zemřelo v roce 2020 rekordně málo lidí

V loňském roce zemřelo při dopravních nehodách historicky nejméně lidí. Poprvé se bilance tragických následků nehod dostala v České republice pod 500 obětí.
nehoda-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock

V roce 2020 zemřelo na českých silnicích 460 úmrtí. Výrazně ubylo i těžkých zranění. Podobně jako ve většině zemí Evropské unie, ovlivnila i u nás pokles nehodovosti epidemie koronaviru, která utlumila dopravu a snížila mobilitu, a to zejména v jarních měsících.

V době, kdy lidé byli více doma a méně jezdili veřejnou dopravou, se také na silnicích pohybovalo více cyklistů. Právě u této skupiny bohužel počet smrtelných obětí loni narostl – i přes celkové zklidnění silničního provozu v jarních měsících.

Vládou schválený Akční plán Strategie na období 2021-2022 obsahuje 45 konkrétních opatření, jasně určuje odpovědný a měřitelné kritérium splnění aktivity. „Na komunikacích nižších tříd by měl přinést větší bezpečnost program na podporu umístění svodidel chránících řidiče před srážkou se stromem,“ uvedl vedoucí oddělení BESIP ministerstva dopravy Tomáš Neřold.

15.1.2021 10:10| autor: Tomáš Malík | zdroj: Besip

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist