Kamera natočila řidiče, jak si za volantem hraje s mobilem a kličkuje. Skončilo to nehodou

Odborníci často přirovnávají ty řidiče, kteří si za volantem hrají s mobilem k těm, kteří před jízdou pili. Že to není přirovnání zas tak od věci, dokazuje i video, které takového milovníka mobilu zachycuje v jeho přirozeném prostředí. Na silnici.
mobil-za-volantem-1100x618.jpg Zdroj: Youtube

Během letošního jara chystají úřady ve spolupráci s policií výrazně zpřísnit bodový systém a zdražit pokuty. Mezi ty, kterým se zdražení nevyhne, budou ty, které postihují používání mobilu za volantem.

Ostatně, právě nevěnování se řízení stojí za velkým množstvím zbytečných dopravních nehod, při kterých bohužel lidé i umírají. A přitom by stačilo málo, místo psaní zpráv, místo řešení statusů na sociálních sítích a telefonování se prostě věnovat tomu, co se děje na silnici.

Většina nových aut má hands-free, jeho používání sice není ideální, ale je to lepší než místo volantu držet mobil. Anebo někdy zkuste ten mobil prostě neřešit. Víme, že se současné době přezdívá mobilní, ale lehký detox třeba jen při cestě do práce nikomu neublíží.

Jak totiž ukazuje dnešní video, řidič, který během cesty ťuká do svého mobilu, nekončí dobře. V tomto případě s sebou naštěstí nikoho nevzal a naštěstí se mu nejspíš nic nestalo. Ačkoliv to jeho kličkování vypadá jako jízda opilce, za vše může mobil. Pojďme všichni zkusit ty mobily chvíli nechat ležet v přihrádkách a věnovat se řízení. Nestojí to za to!

28.1.2020 8:15| autor: Tomáš Malík | zdroj: Youtube

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist