Děsivé záběry nehody tramvají a auta berou dech. Chyboval řidič Octavie

Před pár dny celým Českem obletěla zpráva, že se řidiči Octavie v Brně podařilo napasovat mezi dvě jedoucí tramvaje. Městská policie zveřejnila záběry z nehody. Jsou děsivé.
hasici-tramvaj-1-1-1100x618.jpg Zdroj: HZS Jihomoravského kraje

V pondělí 16. prosince se v Brně na Komenského náměstí stala vážná dopravní nehoda Škody Octavia a dvou tramvají. První fotky z místa, které zveřejnili hasiči, ukazovaly zbytky šrotu zapasovaného mezi ty tramvaje a informace o tom, že řidič přežil, celou dobu s hasiči komunikoval a odešel po svých, zněla až neuvěřitelně. Hasiči museli zbytky auta otevřít hydraulickými nůžkami jako plechovku od sardinek, aby řidiče dostali ven střechou. Nebo spíš tím, co ze střechy zbylo.

První vyšetřování a informace od policie ukazovaly na to, že chybu nejspíš udělal řidič Octavie, který projel křižovatkou na červenou. Více ale policisté nechtěli potvrdit ani vyvrátit, protože případ byl stále vyšetřován. Následně se ale rozhodla městská policie Brna, že záběry z nehody zveřejní. Jako prevenci a ukázku toho, co všechno se může stát, když se řidiči dostatečně nevěnují řízení.

Z nich je patrné, že řidič opravdu vjel do křižovatky, když tramvaje jely na zelenou. Zároveň je patrné, že chodci na přechodu, který vede za tou tramvajovou tratí, mají také zelenou. A do toho všeho vjel řidič Octavie. Přesně ve chvíli, kdy se ty dvě tramvaje míjely. Děsivé je, že kdyby to byl býval řidič projel bez ztráty kytičky, srazil by chodce jdoucího po přechodu za těmi tramvajemi. Nakonec to tedy dopadlo vlastně dobře. Řidič dostane pokutu za nerespektování červené na semaforu, pojišťovna zaplatí škody a my doufáme, že si ten trouba z tohoto vezme pro příště ponaučení.

Nehoda se dvěma tramvajemi na Konečného náměstí

V zájmu prevence vám přinášíme video ze včerejší nehody osobního auta se dvěma tramvajemi na Konečného náměstí. Při průjezdu křižovatkou buďte vždy mimořádně opatrní. Jedna chyba může ovlivnit mnoho životů.

Zveřejnil(a) Městská policie Brno, oficiální stránka dne Pondělí 16. prosince 2019

19.12.2019 8:03| autor: Tomáš Malík | zdroj: Městská policie Brno

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist