Nové Subaru Impreza 1.6 je tady. A „tady“ znamená UK.

Atraktivní hatchback s pohonem všech kol a kompaktním benzínovým motorem, to se může jevit jako jasný recept na prodejní úspěch. Ano, ale...?

To „ale“ v podtitulku pod nadpisem má své opodstatnění. Snaží se vyjádřit, že jakkoli může být ve své podstatě auto schopné, bytelné a jízdně kompetentní, tak v souvislostech s tou kterou lokalitou se nemusí jeho kvality plně promítat do zákaznického zájmu. Takže k nám se nová Impreza nepodívá.

Japonský hatchback míří na svůj tradiční trh do Velké Británie a my tak přijdeme, minimálně pod kapotou modelu Impreza, o plochý motor s objemem 1,6 litru a výkonem 114 koní. Nelze zastírat, že auta tohoto druhu se nám v redakci líbí, rádi bychom znali podstatu situace a než abychom spekulovali, požádali jsme o vyjádření pana Zdeňka Zikmunda ze Subaru CZ.

A dozvěděli jsme se, že „obchodní potenciál Imprezy s 1.6i v ČR bohužel nedosahuje dostatečné úrovně, i okolnosti týkající se trhu v tomto nabitém segmentu (velmi těžké konkurenční prostředí vzhledem k evropským výrobcům) moc příležitostí nedávají.“ Takže jakkoli umí české zastoupení Subaru objednat Imprezu do výroby, reálně se s tímto modelem na našem trhu nepočítá.

Subaru Impreza 1.5R

Velký test | vydáno 12. 10. 2007

Nebo s ní spíše nepočítá většina tuzemských zákazníků, která není ochotna zaplatit za sofistikovanou čtyřkolku importovanou z Japonska. Česko-korejský hatchback zaujme nekomplikovaností a finanční politikou výrobce, při prioritě nejnižší možné ceny není česká klientela za prověřenou kvalitní techniku ochotna zaplatit. Situace v redakci tak bude opět o kousek těžší, v tom smyslu, že až zase dorazí čtenářský dotaz na tip na nový hatchback s benzínovým motorem a schopným pohonem všech kol, jen těžko budeme mít co doporučovat.

26.3.2014 8:06| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist