Auto s řízením vzadu

Na světě existují auta s řízením vlevo, s řízením vpravo a pár kousků s volantem uprostřed. Co říkáte myšlence řídit auto ze zadních sedaček?

„Zlaté české ručičky,“ pomysleli jsme si při pohledu na tuhle kreaci. Ovšem na svědomí je mají ručičiky dubajské. Ve světovém centru obchodu se zlatem mají zřejmě ještě šikovnější ruce než u nás. Jistý mechanik pod přezdívkou The King of Customs (v překladu něco jako „Král zakázek“) se rozhodl přestavět starší Nissan Patrol s řízením vzadu.


Ano, správně, nikoli vlevo, ani vpravo, ale vzadu. Už Jeremy Clarkson z pořadu Top Gear kdysi zkoušel řídit Opel Signum ze zadních sedaček pomocí koštěte, nicméně tohle dílo je dovedeno k dokonalosti. Všechno důležité jako volant, pedály, řazení i budíky je přesunuto na zadní lavici.

Navíc nejde jenom o nějakou pózu, vše je plně funkčí, jak demonstruje tvůrce ve videu. Jaký na to mají názor tamní zákony netušíme, nicméně neděláme se iluze, že by šla podobná věc přihlásit v našich končinách. Problematické je provozovat už jenom auto s pravostranným řízením, natož tohle…

20.9.2013 5:00| autor: Hugo Kottás

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist