Minulý víkend nepatřil v českém motorsportu mezi ty šťastné

"Čert vem techniku," expresivně řečeno... Pokud se "jen" mačkají plechy, pořád nejde o nic zásadního. Bohužel o uplynulém víkendu si automobilový sport vybral nejvyšší daň.

Začneme pozitivně, i když ve výsledku se dostaneme ke zprávě, která nás, příznivce českého automobilového sportu, zarmoutí… O víkendu se jela Rally Šumava, už padesátý ročník a Jan Kopecký dokázal, že umí a že nová Škoda Fabia R5 je výtečným sportovním náčiním, a suverénně vyhrál.

A to je asi tak všechno z onoho pomyslného dobrého soudku, protože teď už tady máme jen samé méně pozitivní informace. Václav Pech bohužel musel odstoupit z druhého místa díky technickým potížím a to je jenom začátek. Hůře na tom byl Daniel Landa, který po jezdecké chybě opustil ve vysoké rychlosti trať a zamířil si to mezi stromy, kde zdemoloval nedávno představenou Fabii WRC. Jemu, i spolujezdci se naštěstí nic nestalo, tady bděli nad Žitem všichni jeho patroni.

Ještě horší to mělo být pro Vojtu Štajfa – jeho Subaru Impreza je po mnoha kotrmelcích zdemolované. Za volantem neseděl sám majitel auta a šéf týmu, vůz pronajatý na tuto soutěž řídil Andrej Barčák a jeho jezdecká chyba bylo důvodem k dramaticky vyhlížející nehodě.

Velkým problémem pro českého reprezentanta V. Štajfa je to, že bez vozu se mu bude jen velmi těžko držet aktuálně nejvyšší pozice v seriálu evropské rally, kde působí. Máme zprávy přímo od Vojty, že udělá vše pro to, aby na portugalskou rally začátkem června byl připraven s alternativním vozem. Držíme palce.

A to nejhorší závěrem, protože doteď šlo vážně jen o auta… Při tréninku v rakouském Rechbergu po technické závadě zemřel o víkendu automobilový závodník, legendární specialista na závody do vrchu a mistr Evropy, Otakar Krámský, kterému tímto s úctou a zármutkem věnujeme tichou vzpomínku.

27.4.2015 12:12| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist