Maserati rozjelo výrobu sedel, Ghibli snad netáhne?

Ano, za celou záležitostí najdeme italského výrobce luxusních aut. A výkon dopravního prostředku vlevo je, navzdory znaku Maserati, rovný jeden kůň.

Co stojí za tím, že máme před sebou sedlo, které je ocejchované značkou Maserati? To, že by důvodem mohla být změna výrobního plánu zapříčiněná prodejem nejmladšího modelu značky je jen naše spekulace.

Spekulovali jsme, nicméně zároveň řešili a pátrali po pravém důvodu vzniku této speciální „výbavy,“ a ten je nakonec velmi prozaický. Maserati a prestižní „polo“ značka La Martina uzavřely spolupráci v rámci Maserati’s Centennial Polo Tour. Asi začínáte tušit, že nepůjde o naši lokální záležitost, protože u nás se polo běžně nehraje a jen těžko by v našich končinách Maserati uspořádalo ke stoletému výročí celý turnaj. Takže ano, jsme ve Velké Británii.

Tedy ne, jsme v Argentině, právě tam totiž sedlo vzniklo v rukách zručného sedláře. Modré, černé a stříbrné barevné schéma je inspirováno luxusními automobily Maserati, včetně nové limuzíny Ghibli, která pózuje vedle svého předchůdce (myšleno pohledem historickým a lichokopytníkem s hřívou jako někdejším zásadním a dlouholetým dopravním prostředkem).

Další detaily a podrobnosti pak vynecháme, nejsou důležité – jen těžko někdy budeme hrát polo, sledovat polo živě z ochozů a nebo si na polo vůbec vzpomeneme, natož, abychom se skutečně vyhoupli do sedla a honili po trávníku míček. A i když víme, jaké to je testovat koně, tedy kolega Hugo Kottás to ví, tak s informací, že kromě typických barev je sedlo vyšperkované trojzubcem od Maserati, zprávu – čistě zábavnou a spíše pro osvěžení ducha a rozšíření obzoru o aktivitách italské automobilky – ukončíme.

11.6.2014 7:00| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist