Lidé zanedbávají servis – nemají na něj

Podle průzkumu se stále větší počet majitelů aut vyhýbá předepsaným servisním intervalům v autorizovaných servisech, protože na ně nemají peníze.

Podle rychlého květnového průzkumu, kterého se zúčastnilo kolem 3000 motoristů, klesá zájem o autorizovaný servis. Přibližně pětina dotázených do autorizovaných servisů nejezdí, protože si ho nemůže dovolit a omezuje se pouze na nejnutnější opravy a údržbu, vynechávají i preventivní prohlídky. Za poklesem zájmu o autorizované servisy a preventivní prohlídky stojí především vyšší náklady na provoz aut vlivem rostoucích cen paliv a maziv a také vyšší ceny servisní práce a náhradních dílů na nová auta.

Ukazuje se tak ovšem, že kupující nepřemýšlí dopředu a nové nebo ojeté auto nekupují podle očekávaných budoucích nákladů na servis. Neuvědomují si, že například hodinová servisní sazba za větší SUV bývá dvojnásobná proti malému městskému autu. Samozřejmě ale záleží na výrobci a servisu.Motoristé také začli zanedbávat preventivní prohlídky, oddalují koupi nových pneumatik, odmítají opravovat drobná poškození laku a vyhledávají především ty nejlevnější služby. Podle dotazovaných jsou návštěvy autorizovaných servisů mnohdy jen vyhozené peníze. Může to souviset i s nedůvěrou motoristů v kvalitu servisní sítě, což odhalil nedávný průzkum společnosti Bosch.

autoweb.cz

27.7.2011 7:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist