Ženy prý nerady jezdí s autem do servisu

Průzkum ukázal, že jen asi 30 % žen si věří a jsou ochotny a schopny auto servisovat na vlastní pěst. Jinak to raději přenechávají mužům.

Společnost Bosch Service provedla průzkum, ve kterém se snažila zjistit složení zákazníků servisních stanic a jejich názory. Těžko říci, jestli je výsledek překvapivý, nicméně jen asi tři ženy z deseti jsou ochotny přebírat odpovědnost za servisování svého auta, zatímco muži se na sebe spoléhají z více než 70 %. Možná i právě proto ženy raději přenechávají servis aut na mužích.

Ochtonější jsou prý ženy vyřídit běžný garanční servis, ale v případě problémů s autem podle průzkumu nevěří technikům servisů a obávají se, že je podvedou, protože by mohli využít jejich neznalosti věci a naúčtovat vyšší částky nebo práci odbýt. Toho se nejvíce obává více než třetina žen, mužů je to necelá čtvrtina.Podle průzkumu společnosti Bosch Service také servisům nevěří kolem 20 % mladých a začínajících řidičů, zatímco řidiči nad 35 let jsou poměrně důvěřiví – špatnou zkušenost má prý jen asi 8 % z nich. Mladší řidiči do 24 let také nechávají servis auta na rodičích nebo starších sourozencích, ale v tom podle společnosti Bosch hrajou roli především náklady.

Bosch chce na základě tohoto průzkumu zlepšit vztahy se zákazníky a odstranit nedůvěru v prováděnou práci. Zároveň je ale prý stále velkým problémem správně diagnostikovat závadu na vozidle, pokud zákazník auto jednoduše přistaví a nekomunikuje se servisem.

autoweb.cz

12.7.2011 8:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist