Ë-Auto ë-crossover je ruská představa hybridní mobility

V Petrohradě má dnes premiéru předprodukční prototyp hybridního crossoveru firmy Ë-Auto, který se začně sériově vyrábět v roce 2015.

Před necelými dvěma lety představila ruská značka Ë-Auto (čti jako jo auto) na autosalonu ve Frankfurtu projekt zaměřený na vývoj a výrobu několika různých karosářských verzí hybridních automobilů, které chtěly svými nízkými cenami zcela obrátit naruby trh a vnímání vozů poháněných alternativními pohony. Nakolik realistické byly a jsou tyto plány, zjistíme asi až časem, každopádně to, na co se díváte, je předsériové SUV nazvané ë-crossover (ë čti opět jako jo).

Mnoho detailů o konstrukci a technice vozu, za kterým stojí kapitál ruského miliardáře Michaila Prochorova, nemají prozatím ani ruští kolegové, jelikož se první sada fotek dostala na internet ještě před samotným oficiálním odhalením, přesto se jim pár věcí zjistit podařilo.

Ë-crossover pod svou plastově-kompozitovou karoserií posazenou na ocelovém rámu není konvenčním hybridem jako třeba Prius, ale svým uspořádáním je více podobný třeba Mitsubishi Outlander PHEV. Primární pohon všech kol i zde zajišťují dva elektromotory umístěné u příslušné nápravy.O dodávku elektřiny by se neměly starat klasické akumulátory ale „superkondenzátory“ umístěné v podlaze vozu. Jejich dobíjení zajistí z menší části rekuperace, primární zdrojem energie se však stane tradiční spalovací jednotka o neznámé konstrukci a poměrně skromném výkonu 60 koní, bez přímé mechanické vazby s koly ale spojená s generátorem.

Zážehový motor (alternativně se počítá i s dieselem) může spalovat klasický benzín anebo zemní plyn uskladněný v dvojici tlakových nádrží. Výše popsanou techniku, uspořádání jednotlivých konstrukčních celků a princip fungování najdete pod videosnímkem za článkem, nemůžeme vám však potvrdit, jestli se ukrývá také v prototypu. To zjistíme až po zveřejnění tiskové zprávy Ë-Auto.

Miro Mihálik, zdroj: rusautomobile.livejournal.com

21.6.2013 4:30| autor: Miro Mihálik

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist