Živě: Na 10. srazu klubu majitelů Volkswagen Transporter

Kluby kolem různých modelů osobních aut jsou celkem obvyklé, ale dodávka? Je to tak, VW Transporter je fenoménem, kolem kterého se sdružují nadšenci. I u nás.

Je celkem obvyklé, že výrobní cyklus jedné generace auta je cca pět až sedm let, tedy že se jedno auto v dané verzi vyrábí zhruba v této délce, přičemž někdy v polovině cyklu dochází k faceliftu, obvyklé mírné modernizaci, většinou spojené s dílčími úpravami vzhledu či úpravou pohonných jednotek.


Volkswagen Transporter je nyní na trhu v páté generaci, vyrábí se ovšem od poloviny minulého století! Vážně, je to tak, o vzniku dodávky VW se začalo mluvit na konci čtyřicátých let dvacátého století, výroba se rozjela v roce 1950 a už za čtyři roky prodejů T1 slavila automobilka sto tisíc prodaných aut.

Po dvanácti letech byl vyroben Transporterů rovný milion. Pokud jsme mluvili o tom, jak dlouho je obvykle jedna modelová řada auta na trhu, tak druhá generace Volkswagenu Transporter přišla pod označením T2 na trh po sedmnácti letech.

Přesně, úspěch vozu byl tak fenomenální, že T1 vydržel v prodeji téměř dvě dekády. Pojďme ale od historie k současnosti, teď není důležité, že během dalších let dorazily třetí a čtvrtá generace. A že od roku 2003 je na trhu generace číslo 5, opět velmi, velmi úspěšná. Teď je zapotřebí zmínit, že Volkswagen Transporter je na tom podobně třeba jako „sourozenec“ Brouk co do popularity.

Společenská soudržnost je příkladná, majitelé Volkswagenu Transporter všech generací se sdružují v klubech, v Čechách také a český Transporter Club slaví desáté výročí společného srazu. V areálu Šiklova mlýna se sjely desítky a desítky všech modelových řad Volkswagenu Transporter, aby jejich majitelé a řidiči společně strávili víkend – a také absolvovali spanilou jízdu s rekordním počtem aut.

Ke společným radovánkám nad dobrým jídlem a pitím přidejte možnost testování terénních aut značky, po offroadovém polygonu jezdily třeba VW Amarok a k mání byly i další modely divize VW Užitkové vozy, velkou westernovou soutěž (souvisí s místem konání) nebo třeba expozici všech pěti generací vedle sebe.

14.6.2014 9:27| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist