Závod NASCAR se v sekundě proměnil v obří demolition derby

Nehody jsou během závodů Nascar celkem běžnou podívanou. Pořadatelé dokonce mají pro ty, kterých se účastní více než 5 aut jméno, které zní Big One. Ovšem ta, co se stala před pár dny v Daytoně, je podle nás super Big One.
nascar-crash-1100x618.jpg Zdroj: Nascar

Ve chvíli, kdy do konce závodu zbývalo pouhých 10 kol, se část závodních speciálů dostala do nepěkně vyhlížející tlačenice. Výsledkem toho je nehoda, při které bylo rozbito neskutečných 21 aut a jde tak o největší nehodu právě probíhající závodní sezóny. Podle vyšetřování je hlavním viníkem závodní jezdec Paul Menard.

Ten se se svým autem v jeden moment dost ostře zařadil za auto jezdce jménem Matt DiBenedetto. Jeho plán byl asi chvíli jet v pytli a pak ho rychle předjet. Jenomže se za něj schoval tak nešikovně, že se o něj otřel. Vlivem vysoké rychlosti ho ale svým manévrem poslal do svodidel, což vyústilo ve strkanici připomínající spíše než automobilový závod kuželky.

Viník celé nehody se k tomu nakonec i přiznal a všem se omluvil. Sám uznal, že jeho počínání byla chyba a že si dostatečně dobře nepromyslel. Ale v zápalu boje často na nějaké velké přemýšlení nebývá prostor.

Nakonec je moc dobře, že se nikomu nic nestalo a že za asi půl hodiny mohl závod zase pokračovat. I když s výrazně omezeným počtem závodních aut. Videa z nehody jsme viděli několikrát a myslíme si, že to nakonec vlastně nedopadlo tak špatně.

Všechna závodní auta, která se nehody účastnila, jsou sice pochroumaná, ale podle záběrů by bylo bývalo stačilo jen pár centimetrů a těch aut v nehodě mohlo být mnohem víc. Ovšem, kdo z vás seriál Nascar sleduje, ví, že nehody, ve kterých skončí hned několik aut najedou, nejsou výjimku. I když je fakt, že 21 aut je opravdu trochu moc…

27.6.2019 11:00| autor: Tomáš Malík | zdroj: Nascar

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist