Zábava může být elektrická. Víc než 15 % všech nových MINI má elektrifikovaný pohon

Od uvedení na trh se již po celém světě prodalo více než 30 000 kusů čistě elektrického MINI Cooper SE. Také plug-in hybridní model MINI Cooper SE Countryman ALL4 podtrhuje zvětšující se nadšení pro udržitelnou zábavu za volantem neustále rostoucími prodejními čísly.
p90418217_highres_the-mini-cooper-se-0-1100x618.jpg Zdroj: Mini

Na začátku nadcházejícího desetiletí se MINI stane čistě elektrickou značkou. Na cestě k tomuto cíli se stále více zákazníků na celém světě rozhoduje pro elektrifikované modely MINI. V první polovině roku 2021 se podíl těchto vozů na celkových celosvětových prodejích britské prémiové značky zvýšil již na více než 15 procent. Celkově MINI prodalo od ledna do června 2021 po celém světě 157 799 vozů, čímž překonalo výsledek ze stejného období loňského roku o 32,6 procenta.

Celkový celosvětový prodej vozů MINI s elektrifikovaným pohonem dosáhl v první polovině roku 2021 počtu 23 777 kusů. Nejdůležitějším vozem pro lokálně bezemisní zábavu za volantem je čistě elektrické MINI Cooper SE s 13 454 prodanými kusy od ledna do června 2021. Od uvedení na trh v loňském roce do konce června 2021 se celkem prodalo již 31 034 kusů prvního čistě elektrického MINI.

Úkolu přesvědčit další cílové skupiny o udržitelném potěšení z jízdy se ujímá MINI Cooper SE Countryman ALL4. Plug-in hybridní model v segmentu prémiových kompaktních vozů zvýšil v prvních šesti měsících roku 2021 své prodejní výsledky na 10 323 kusů.

„MINI bylo vždy symbolem chytrých řešení a efektivity, a proto se dokonale hodí i pro elektromobilitu,“ říká Bernd Körber, ředitel značky MINI. „Zábava za volantem ve městě a lokálně bezemisní mobilita se k sobě prostě ideálně hodí. A naši zákazníci to cítí.“

Díky elektromotoru o výkonu 135 kW/184 k a pro značku typické agilitě obohacuje MINI Cooper SE svět elektrické mobility o pocit z jízdy jako v motokáře v nezaměnitelném stylu značky. Jeho dojezd 203 až 234 kilometrů, určený testovacím cyklem WLTP, umožňuje pro MINI typické potěšení z jízdy i za hranicemi města.

MINI Cooper SE Countryman ALL4 je ještě všestrannější díky svému pohonnému systému, který se skládá ze spalovacího motoru a elektromotoru, jež společně generují výkon 162 kW/220 k. Plug-in hybridní model má podle WLTP dojezd na elektřinu až 59 kilometrů, což stačí například na každodenní dojíždění mezi domovem a prací s nulovými lokálními emisemi.

Díky těmto vlastnostem přispěly oba modely k mimořádně úspěšnému startu transformace značky MINI na elektromobilitu. Automobilové trhy v Německu a Velké Británii patří k prodejním regionům, v nichž jsou příznivci značky MINI obzvláště nadšeni pro jízdu bez lokálních emisí.

V Německu se od ledna do června 2021 prodalo 6324 kusů modelů MINI Cooper SE a MINI Cooper SE Countryman ALL4. To odpovídá necelým 30 procentům celkových prodejů MINI v Německu v tomto období. Z tohoto pohledu je německý trh zdaleka největším trhem pro elektrifikované modely MINI.

Na druhém místě v tomto žebříčku je domovský trh značky ve Velké Británii. Tam se elektrifikované modely v první polovině roku 2021 podílely na celkových prodejích MINI ve Velké Británii ze 17,4 procenta. Celkem se ve Velké Británii prodalo 4027 kusů obou modelů.

15.7.2021 8:04| autor: Tomáš Malík | zdroj: Mini

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist