Sobotní projížďka: Škoda Octavia RS 2.0 TDI

Za volantem Octavie RS není zas taková nuda, jak se může zdát. Jenom si člověk musí najít ten správný způsob zábavy - třeba nahánění spotřeby paliva.

Snažil jsem se. Opravdu jsem se velmi snažil najít při dnešní sobotní projížďce na Škodě Octavia RS 2.0 TDI něco sportovního. Ale bohužel se mi to nepodařilo. Ne snad, že by Octavia byla špatné auto, to vůbec ne, ale ani celodenní výlet po středočeských a severočeských okreskách nepotvrdil to, čím se Octavia RS snaží být.

Možná by si mohla odpustit to nesmyslné křídlo, přes které není dozadu vidět, a ta křiklavá žlutá barva budí ve vesnicích v Ústeckém kraji víc pozornosti než kdybych tam přijel s Lamborghini. V Rakovníku zase lidé vstávali od oběda, jen aby se na ten zázrak v barvách stáje Telecom Racing mohli přijít podívat a vyzpovídat „majitele“, jakou to má spotřebu a jak rychle to jezdí.

Škoda Octavia III fotogalerie – vše co potřebujete vidět

Škoda Octavia III 3 fotogalerie

To jsou vážně všichni tak odvaření ze „sportovní“ Octavie na osmnáctkách s křídlem? Možná proto dieselové Octavii RS tolik křivdím, i když to vlastně není vůbec špatné auto. Příjemně se v něm sedí a řídí se takovým tím uspokojujícím způsobem, protože poslouchá na slovo. Jen nemá duší sportovního auta, což už dávno vím, ale chci vám to jen připomenout, kdybyste pochybovali.A tak jsem udělal něco jiného. Vynuloval jsem palubní počítač, nasadil volné tempo a zkusil, s jakou spotřebou se dá s Octavií RS 2.0 TDI jezdit. Ostatně, asi každý potenciální zákazník bude tohle řešit. Sice je to trochu zvrácené u auta za osm set tisíc, ale budiž, Češi jsou spotřebou paliva posedlí.

Škoda Octavia RS (II) fotogalerie – vše co potřebujete vidět

škoda octavia II 2 RS fotogalerie

Teď mám za sebou více než stovku kilometrů ekomaratonu a na palubním počítači svítí číslovka 4,8 litru na 100 km. To je přece skvělý výsledek na auto s výkonem 170 koní a točivým momentem 350 Nm. Tak vidíte, za volantem Octavie RS se skutečně můžete bavit, ale nesmíte po ní chtít sportovní jízdu. Zkuste ale nahánět co nejnižší spotřebu a najednou máte o zábavu postaráno. Tak, kdo z vás můj „rekord“ překoná?

11.8.2012 6:00| autor: Dalibor Žák

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist