Motoristická slavnost Legendy: Vše, co potřebujete vědět

Největší tuzemská motoristická událost tohoto roku se blíží, přinášíme kompletní informace o osobnostech, exponátech a dalších důležitých podrobnostech.

Nejprve si řekněme, co to Legendy jsou, máme tady úvodní slovo organizátora a zakladatele Lubora Kosa, a krátké představení akce. Legendy – to je motoristická slavnost, zhmotňující se sen, sen o krásné akci pro širokou veřejnost, kde se vozy a motocykly představují jako umělecká díla. „Věřím, že úsilí, nadšení a vášeň se promítne do ducha slavnosti Legendy,“ říká Lubos Kos. „Chci realizovat sen o špičkové akci za účasti předních českých a světových jezdců a týmů, kteří svou vášeň budou sdílet se svými fanoušky.“ Začneme tedy hezky popořádku.

I když už jsme o akci informovali, připomene si to nejdůležitější, tedy místo a čas. Legendy se budou konat od 14. do 15.června 2014 v areálu psychiatrické nemocnice Bohnice. A co bude k vidění? Jen zkráceně, protože kompletní seznam hostů, exponátů a aktivit by vydal na další tři články… Představí se více než pět set automobilů a motocyklů, které nejsou běžně vidět. Své sbírky přivezou jak soukromí sběratelé, tak správci muzeí či archivů automobilek, prezentovat se budou kluby, muzea a další organizace. Kdo ze známých, a myslíme opravdu známých (ne druhořadých zpěváků z nezáživných muzikálů) osobností se dostaví?

Fotogalerie Muzeum Škoda Auto

Zobrazit všechny fotografie

Tak třeba dvojnásobný mistr světa v rally Stiq Blomqvist, John Haugland, z domácích například Břetislav Enge a Tomáš Enge, Václav Pech a Petr Uhel, Martin Prokop, Ladislav Křeček, Vojta Štajf či Anna Polívková. A exponáty? Jen letmo, opravdu, jen kratičká ochutnávka. Audi Quattro (originály i repliky), Mercedes-Benz 300 SEL AMG – „rudá svině,“ Alfa Romeo 155 V6 TI Alfa Corsa 1995 DTM, BMW M3 Prodrive – 1988, BMW M3 Sport Evolution (E30), Porsche 959. Porsche Classic Club představí čtrnáct vozů od traktoru Porsche po závodní speciály, a tak dále a tak dále. Prezentovat se budou také snad všechny současné automobilky s aktuálními modely, tušíme, že uvidíme například nové Subaru WRX STI, modely značky Brabus a řadu dalších a dalších.

A je toho ještě víc, Legendy budou nejen o osobnostech a exponátech, ale také o různých aktivitách, setkáních, debatách, na programu je například offroad , exhibice, talk show, budou se konat autogramiády, prezentační a testovací jízdy a to vše za účasti světových a českých motoristických celebrit.

Kompletní informace o programu, o pravidlech (třeba o tom, jak se obléct a chovat se, protože Legendy nejsou pro křupany, kteří se neumějí mezi exponáty pohybovat, aniž by něco otrhávali či odlamovali), o cenách vstupného a organizačních pokynech najdete na webu Legendy.cz.

foto: www.LEGENDY.cz

22.5.2014 5:05| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist