Velká cena Bohumila Staši 2022 potvrzena. Alpe Adria dorazí na Masarykův okruh i v příští sezóně

Velká cena Bohumila Staši uzavřela sezónu Mistrovství a Přeboru ČR na přírodních okruzích, stejně jako mezinárodního šampionátu Alpe Adria.
thumbnail_vcbs-pesek-prasek-1100x618.jpg Zdroj: Automotodrom Brno

V nejsilnější třídě Alpe Adria Superbike zvítězil dvakrát Michal Filla, královskou kubaturu přírodních okruhů pak v obou kláních opanoval Michal Prášek. Organizátoři při posledním závodním víkendu letošního ročníku oznámili pokračování spolupráce v příští sezóně.

Úspěšně nastartovaná spolupráce mezi sportovními subjekty zapojenými do pořádání mezinárodních motocyklových závodů v Brně, tedy Českomoravskou asociací motocyklového sportu, motocyklovou unií Alpe Adria a Autoklubem České republiky, bude pokračovat i v příští sezóně.

„Jediným zájmem všech zúčastněných stran je jezdecká obec a maximální podpora motocyklového sportu. Proto jsme velmi potěšeni, že se podařilo najít cestu, aby tento společný podnik nadále pokračoval na Masarykově okruhu, a tím se napevno etabloval jako jeden z nejsilnějších šampionátů ve středoevropském regionu. Závodů se pravidelně účastní přes tři stovky jezdců. To je krásné číslo, které je zároveň tou nejlepší motivací v navázané mezinárodní spolupráci pokračovat,“ komentuje uzavření dohody pro příští sezónu předsedkyně představenstva Automotodromu Brno Ivana Ulmanová.

Už jsou známy i konkrétní termíny obou motocyklových víkendů na Automotodromu Brno v příští sezóně. Jarní cena Brna se uskuteční 21. až 23. dubna 2023, Velká cena Bohumila Staši se bude konat v termínu 29. září až 1. října 2023.

Dvojnásobná radost pro Fillu s Práškem

Velmi napínavý závěr nabídl nedělní závod nad 600 ccm šampionátu CAMS. V nejsilnější třídě se do poslední chvíle o vítězství přetahovala trojice Michal Prášek, Karel Pešek a Jiří Šustr. Z vítězství se s minimálním náskokem 0.199 vteřiny radoval první jmenovaný a obhájil tak sobotní triumf.

Dvě vítězství si na Masarykově okruhu připsal i Michal Filla, který startoval v kubatuře Superbike mezinárodního šampionátu Alpe Adria. V sobotu i neděli se popasoval s mezinárodní konkurencí v podobě Bálinta Kovácse a Hannese Schafzahla, kteří se umístili na druhém, respektive třetím místě.

Ve třídě do 600 ccm se ze dvou vítězství radoval Petr Svoboda, který primárně startuje na světovém šampionátu v kategorii Supersport 300. Souboji domácích juniorů přihlíželi diváci v závodě třídy Moto 3. První klání těsně vyhrál Michal Prokeš před druhým Tadeášem Benáčkem, v druhém závodě si oba jezdci stáje Brno Circuit Junior Racing Team role prohodili.

3.10.2022 7:54| autor: Tomáš Malík | zdroj: Automotodrom Brno
Více o tématu: motorkymotorsportzávody

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist