Projekt Škodovkou na Dakar: Za každý ujetý kilometr na Dakaru půjdou peníze vozíčkářům

Závodník Ondřej Klymčiw bude na veteránské Rallye Dakar podporovat Centrum Paraple. Lidem na vozíku získá finanční podporu od sponzorů díky úspěšně dokončeným etapám a různými výzvami. Má to motivovat jeho, dárce i fanoušky.
20231128_133410-1100x618.jpg Zdroj: Robin Běhal pro Autoweb

Je to až srdcervoucí příběh. Úspěšný český motorkář Ondřej Klymčiw se dříve účastnil hlavních  závodů Rallye Dakar. Působení na nejnáročnějším závodě světa v roce 2018 mu ale ukončila těžká nehoda. Se svou motorkou spadl při rychlosti 115 kilometrů za hodinu, což znamenalo čtyři rozdrcené obratle, těžké tepenné krvácení a při transportu rovnou tři zástavy srdce. Pro někoho by to byl konec, ale Ondra se po měsíci probudil z kómatu a doslova utekl hrobníkovi z lopaty. Od té doby se už na sedlo dakarského speciálu neposadil. Tedy ne tak úplně docela.


Závod dakarských strojů


Na Dakar ve staré Škodovce

Před pár lety se k Dakaru opět vrátil, nicméně svět jedné stopy vyměnil za čtyři česká kola s dlouholetou historií, aneb za veterán Škoda 130 LR. S tou se už čtvrtým rokem účastní populárního Dakaru Classic.

Doprovodný závod se jede ve stejný čas na stejném místě jako hlavní podnik, ovšem s tím rozdílem, že historická auta nejezdí na rychlost, ale na přesnost (setinovou rallye). Veteráni také mají méně náročné tratě přes saúdskoarabský terén, aby je vozy reálně zvládly. Nicméně i přesto se jedná o extrémně náročnou výzvu, která vyžaduje velké množství zkušeností a nezlomné odhodlání.

Jízda pro dobrou věc

Ondřej Klymčiw na tiskové konferenci prohlásil, že rallye se Škodovkou jede naposledy, a při této příležitosti chce pomoci lidem, kteří po úrazu či nemoci neměli takové štěstí jako on. Z tohoto důvodu se rozhodl spojit s Centrem Paraple, které se už dlouhá léta stará o klienty s poškozením míchy. Vozíčkářům má v plánu získávat peníze tak, že bude plnit různé výzvy. Tím hlavním generátorem finančních prostředků pak budou dokončené etapy. Každý den bude ve znamení jiného sponzora Škodovky na Dakaru, který Centru Paraple daruje sumu dle Ondrových úspěšně odjetých závodních kilometrů.

„Rád bych samozřejmě, aby se vybralo co nejvíce, a proto bych též požádal různé dárce, aby mi ještě dali nějaké další úkoly. Například pokud budu v první desítce, tak si nabarvím vlasy na červeno, a za to od partnerů dostanu další finance pro Paraple. Jsem otevřený naprosto jakémukoliv nápadu“, řekl na konferenci Ondřej.

Příběh projektu Škodovkou na Dakar

Kdy a kde?

Závod veteránů začíná stejně jako oficiální Rallye Dakar, tedy 5. ledna 2024 na území Saúdské Arábie a končí 19. ledna. Finále dobročinné akce se pak uskuteční na začátku března, a to dražbou těch nejlepších fotografií z celého Dakaru v prostorách Národního technického muzea.

 

16.12.2023 7:45| autor: Robin Běhal | zdroj: Centrum Paraple, Tiskový servis Škodovkou na Dakar

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist