Derniéra pro Hyundai Janík Motorsport v letošním TCR Europe

V závěru sezóny 2022 tým Janík Motorsport zakusil jeden z logisticky nejnáročnějších týdnů letošního roku. Své síly musel roztříštit mezi testování, závody do vrchu a závody Le Serie v Brně a vrchol TCR Europe v Barceloně.
thumbnail_tz_barcelona_jg-1100x618.jpg Zdroj: Janík Motorsport

Na severovýchod Španělska odjela výprava v klasickém složení mechaniků pro TCR Europe doplněná o pár nových tváří a samozřejmě dva závodníci.

Jáchym Galáš a Samuel Sládečka, který vykryl původně plánovanou účast týmového šéfa Václava Janíka. Ten naopak zůstal s druhou částí týmu v Brně a věnoval se tamnímu programu.

Novic v našich barvách Samuel Sládečka celý víkend přivykal na prostředí TCR Europe, na nový tým a v neposlední řadě také na Elantru N TCR, ve které se před tím svezl jen dvě půlhodinky v Brně.

Za tři dny udělal velký kus práce, za který byl odměněn čtrnáctým místem v posledním závodě sezóny 2022, což by mohlo být velkým příslibem pro budoucnost.

Čtěte také: V Praze a Brně nově natankujete závodní benzin s víc než 102 oktany

Jáchym Galáš měl reálnou naději poposkočit v celkovém hodnocení šampionátu do TOP5. V sobotní dopolední dvoufázové kvalifikaci žádné body nepřidal a musel se spoléhat na oba závody.

V tom prvním, do něhož startoval ze sedmého místa a ještě o jednu pozici si dokázal polepšit, připsal jedenadvacet bodů. Třetí místo na startu poslední jízdy sezóny slibovalo pro Jáchyma šanci na slušný bodový příděl.

A letošní derniéra na okruhu Barcelona-Catalunya nabídla pro diváky atraktivní, pro auta ale ne úplně jednoduché, závodění. Pole bylo od první zatáčky plné velice tvrdých soubojů.

Výsledkem byly mimo jiné dva výjezdy safety caru, tři neklasifikovaní závodníci a bohužel také propad Jáchyma Galáše na konečnou desátou pozici. Celkově tedy bere v sezóně TCR Europe 2022 devátou pozici.

Maťo Homola skončil při neúčasti na posledních dvou závodních víkendech na celkové čtrnácté pozici. V rámci klasifikace týmů si Hyundai Janík Motorsport připisuje skvělou pátou pozici.

18.10.2022 9:11| autor: Hugo Kottás

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist