V Praze a Brně nově natankujete závodní benzin s víc než 102 oktany

Od začátku srpna spouští společnost MOL maloobchodní prodej vysokooktanového závodního paliva MOL Racing Fuel 102+, a to na dvou servisních stanicích v Praze a Brně.
shutterstock_1505566238-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock

Tato výjimečná pohonná látka patří do rodiny závodních benzínů MOL, které dobyly řadu domácích i mezinárodních sportovních úspěchů. Řidiči budou moci toto vysoce výkonné palivo čerpat do svých vozů až do konce podzimní sezony.

Benzín MOL Racing Fuel 102+ je primárně používán v závodním prostředí. Je vhodný jak pro automobily, tak i motocykly. Jeho vysoké oktanové číslo typicky přesahuje hodnotu 102 a má pozitivní vliv na zamezení termodynamického klepání neboli nekontrolovaného hoření paliva. Jeho využití vede ke kontrolovanému spalování v motoru bez nežádoucích detonací a tím i k vyššímu výkonu motoru.

„Mimo vysokou energetickou vydatnost vyniká toto palivo i vyšším obsahem kyslíku nejméně 3,5 %, což má také pozitivní vliv na spalování. Vyrábíme ho ve společnosti MOL Racing Fuel Ltd., která produkuje v Maďarsku celou řadu závodních benzínů, z toho dva jsou dovážené do České republiky pro využití v motorsportu. MOL Racing Fuel Hi5 je špičkové palivo splňující nároky profesionálního motorsportu a benzín MOL Racing Fuel 102+ je naopak známý jako hobby závodní palivo,“ uvedl Martin Pavlíček, vedoucí komunikace společnosti MOL Česká republika.

Čtěte také: Od nákladních po závodní auta: Japonci rozjeli vývoj vodíkových spalovacích motorů

Závodní benzín MOL Racing Fuel 102+ byl vyvinut s cílem splnit požadavky běžného spotřebitele závodních a sportovních paliv a doporučuje se jak pro nepřeplňované motory, tak i pro přeplňované motory s turbodmychadlem. V porovnání s jinými prémiovými palivy nabízí MOL Racing Fuel 102+ vyšší výkon.

Na stojanu je tento benzín označen E10, ačkoliv neobsahuje biosložku v podobě lihu. Ten je nahrazen kvalitnějším ETBE (etyl-terc-butyl-éter), který přináší vyšší výhřevnost a zároveň menší emise. Navíc oproti etanolu neváže ETBE vodu z okolního prostředí, čímž více chrání motor proti korozi a umožňuje i dlouhodobější skladovatelnost paliva.

Palivo MOL Racing Fuel 102+ bude k dostání na servisních stanicích v Praze na Evropské ulici směrem ven z centra a v Brně na adrese Bauerova 4 až do letošního podzimu. Každý řidič si zde může vyzkoušet sílu více než 102 oktanů v motoru, které zajistí ještě lepší výkon automobilu.

11.8.2022 7:09| autor: Tomáš Malík | zdroj: MOL

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist