Mercedesy AMG budou hybridy – kvůli spotřebě

Zatímco některé značky používají hybridní technologii jako zásobárnu výkonu, u AMG budou elektromotory sloužit ke snížení spotřeby.

Na hybridní pohon se můžete dívat různě. Buď ho pojmete jako rezervu výkonu, což dělá třeba Honda CR-Z a Porsche 918 RSR, nebo ho můžete chápat jako cestu ke snížení spotřeby a emisí, podobně jako Toyota Prius nebo Chevrolet Volt. Mercedes-Benz s divizí AMG, ač se tváří jako sportovní odnož, ale půjde tou druhou cestou.

A co k tomu Mercedes vede? Modely divize AMG jsou totiž prý dostatečně výkonné, než aby bylo potřeba další složitou technikou přidávat koně. Automobilka se tak může soustředit na snížení spotřeby a emisí při zachování vysokých čísel výkonů a rychlostí.Mercedes-Benz použije ve vozech AMG nejprve systém stop/start a rekuperaci kynetické energie, kterou bude snadné uložit v akumulátorech a pomocí kompaktního elektromotoru uvolnit. Podobný „mild-hybrid“ systém využívá třeba Mercedes S400 Hybrid. Taková cesta se pro AMG jeví jako nejsnesitelnější.

Mercedes ale pracuje i na plně elektrických vozech nebo elektromobilech se spalovacím motorem jakožto generátorem, který v případě vybití akumulátorů prodlouží dojezd. Taková technika se ale do modelů AMG zřejmě v dohledné budoucnosti ještě nedostane.

autoweb.cz

20.1.2011 6:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist