Kottás: Bude příští rok za něco stát?

Letošní rok se z automobilového hlediska vážně povedl. Ale co ten příští? Může vůbec být ještě lepší?

Letošní rok se z automobilového hlediska vážně povedl. Za sebe mohu říci, že jsem nadmíru spokojený a příjemně překvapený, kolik sporťáků se na redakčním parkovišti letos vystřídalo. Vždyť jenom co jsme měli hot-hatchů… Co mě pamět nešálí, bylo jich přes desítku, nejnovější kusy i staré legendy, velké, malé i brutální bestie s pohonem všech kol, které z této definice už poněkud vybočují.

Vyzkoušeli jsme také několik produktů divize M, něco od AMG, pár muscle-carů, nějaký ten supersport a nespočet RSek a GTIček. Užívali jsme si luxusu aristokratických kočárů a žhavé slunce nad hlavou v kabrioletech.

Testovali jsme na závodních okruzích, na ten nejslavnější jsme také opět vyrazili, dokonce jsme i závodili mezi sebou. Zdolávali jsme rozbité české okresky, vyžehlené horské průsmyky, probíjeli se hlubokým bahnem nebo létali po Autobahnu. Zkrátka, kolikrát jsme si řekli, že už to snad ani nemohlo být lepší.

A s tím souvisí moje mírná pochybnost – jaký bude rok následující? Může být ještě lepší a ten letošní překonat? Laťka je nastavená vysoko. Bude příští rok dost dobrých aut, na která se máme těšit? No, pár jich mám v hledáčku už teď, ale zatím toho moc není. Nicméně BMW M3/M4, možná Chevrolet Corvette nebo nový Ford Mustang, to jsou auta, která nejsou v našich končinách nedosažitelná a na která bychom se mohli těšit. Každopádně hot-hatche jsme si letos vybrali tak na pět let dopředu…

Koneckonců nezbývá také než se shánět, poptávat, zařizovat, domlouvat a usmlouvat, co se dá. Protože zajímavé zážitky nejsou nutně jen s novými auty, setkání s historií je neméně vzrušující. Takže je na čase udělat za uplynulým rokem tlustou čáru a vyrazit vstříc novým zážitkům. Těším se a jsem zvědavý, co nám rok 2014. A potažmo hlavně vám, našim čtenářům, protože jsme tu od toho, abychom o všem náležitě referovali.

26.12.2013 8:38

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist