BMW M3 a M4 odhaleno den před premiérou

Nové BMW M4 a jeho praktičtější sourozenec, nesoucí odkaz M3, odhalují svou sériovou podobu den před oficiálním odhalením.
bmw-m3-a-m4-odhaleno-den-pred-premierou-1100x618.jpgCelá galerie 30 Zdroj: archiv redakce

První oficiální snímky nového přírůstku divize M GmbH se dostaly na web. Bohužel pro Mnichov se tak stalo den před oficiálním odhalením. Přestože bylo odhaleno téměř vše, některé detaily stále chybí. Z fotografií je ale jasně patrné, že nejsvalnatější trojka (a čtyřka) dostane jiný přední nárazník, přední kapotu s typickým vyboulením, aerodynamičtější zpětná zrcátka nebo přepracované blatníky s výdechem chlazení brzdového systému.

Předchozí domněnky o karbonové střeše se podle snímků očividně zakládaly na pravdě, i v této generaci bude snižovat těžiště střecha z uhlíkového kompozitu. Celkově hrála hmotnost důležitou roli při vývoji auta, předpokládá se, že mezigeneračně poklesne o přibližně 25 %, tedy na méně než 1500 kg.

Díky tomu bude stačit jen menší nárůst výkonu ve srovnání s předchozí generací, přeplňovaný šestiválec by měl produkovat „jen“ výkon okolo 430 koní a 500 Nm. S nižší hmotností by se tak měla akcelerace z klidu na 100 km/h odehrát jen za 4,5 sekundy, maximální rychlost bude obligátních 250 km/h.

Na přesné hodnoty bude lepší vyčkat až do oficiálního odhalení, které je naplánované na zítra. Možná si ale mnichovští o něco pospíší, protože v tuto chvíli už nás žádné překvapení opravdu nečeká.

Zdroj: BMWBlog

11.12.2013 9:15| autor: Ondřej Lilling

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist