Fullgas 2015: Yekaterinburg – Mozhga

Ráno nás konečně YE pustil ze svých drápů. Vzhledem k tomu, že máme den skluz, ordinujeme si 600 km.

Z kraje to trochu dře, ale po kávičce se nám konečně přihlásí všechny smysly a my ho valíme o stošest. Potkáváme další hranici. Tentokrát tu největší. Po dvou měsících opouštíme Asii a vracíme se do Evropy. U totemu, který rozděluje dva světadíly potkáváme symbolicky rodinu z Čech. První Evropan je od nás.

Cestou k mašinám navštívíme obřadní místo, kde si dohromady řeknem ano. Po svatbě bereme za plyn a míříme na západ. Cestou máme zase problém s pneumatikou. Tentokrát nejde o defekt, ale její zdolání. Kluci jsou zdatní horolezci, tak jim to jde snadno. Odpoledne stavíme v zapadlé vísce. Místní domorodec nám vysvětluje, že tudy, po prašné cestě, kdysi jela Carevna Kateřina. Od té doby se tu nic nezměnilo. Roubené chaloupky, bývalá mýtnice i rozpadlé ploty vypovídají o nesnadném životě v těchto končinách. Mají tu však obchod.

  • obrázek1
  • obrázek2
  • obrázek3

Zobrazit všechny fotografie

Vykupujeme všechny čtyři buřty i jeden bochník chleba. Po doplnění zásob popojedem 200 km a děláme oheň. Buřty s masem neměly nic společného, ale chleba byl originál. Po pivku míříme do spacáků. Ráno je úkol jasný. Ujet minimálně dalších 600 km. Prší a funí. Cesta chvíli odsýpá, chvíli stojí. Cestou nám dochází peníze, tak zkoušíme vydělat nějaký ten rubl. Dezi si staví stativ u dálnice a dělá, že měří. Rusové se však nebojí, tak vycházíme naprázdno. Příště zkusíme něco jinýho. Po celém dni máme zase přes šestset. Úkol splněn, můžeme jít do pelechu. Zítra Moskva.

20.5.2015 7:44| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist